ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17833 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Clarinet Factory doprovodí film Poslední štace

0 jsk 25.5.2018

V neděli 27. května završí kino Lucerna sérii projekcí němých filmů kultovního německého režiséra Friedricha Wilhelma Murnaua, které se od začátku května promítají s živým hudebním doprovodem při příležitosti 130. výročí režisérova narození. Poslední štaci z roku 1924 hudebně dotvoří klarinetové kvarteto Clarinet Factory (na snímku).

Murnauova díla patří mezi nejzásadnější v dějinách kinematografie a nejsou běžně na filmovém plátně k vidění. Diváci budou mít příležitost zhlédnout film, jež vznikl v Murnauově filmografii jako třetí v pořadí a zapsal se do historie kinematografie použitím nové techniky zvané „odpoutaná kamera“, což je technika využívající kamerové jízdy, švenky, náklony a další zajímavé kamerové stylistické prostředky.

Film Poslední štace je popisován jako jedinečná psychologická studie. Detailně zkoumá životní krizi člověka, který je sesazen z vážené pozice a jeho společenský pád je vyobrazen oslnivým hereckým výkonem Emila Jenningse.

Poslední štaci hudebně doprovodí netradiční kvarteto Clarinet Factory, které hraje ve složení tři klarinety a jeden basklarinet a mixuje jazz s moderní elektronikou. Nebojí se experimentovat a propojovat žánry. Koncerty zpestřuje improvizacemi a výsledkem je svobodný žánr, který se dá popsat jako „hudba bez hranic“. Mezinárodně ceněný ansámbl spolupracoval s Bobby McFerrinem, Lenkou Dusilovou, Tata Bojs, Blue Effectem a dalšími, komponoval hudbu pro film i balet, účastní se českých i mezinárodních festivalů a hudebních soutěží.