ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4860 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Cirk La Putyka otevře na dva měsíce na Letné své šapitó

0 Redakce 27.4.2012

Originální cirkusové šapitó na pražské Letné otevře 1. června soubor Cirk La Putyka. V červnu a červenci v letenských sadech poblíž ulice Na Špejcharu představí v projektu nazvaném ChapiteauX v blocích všechny čtyři inscenace vzniklé v dosavadní třiapůlleté historii souboru. Projekt ChapiteauX vedle večerních představení nabídne každý den doprovodný program.

Průkopníci v oblasti nového cirkusu nabídnou všechna svá dosavadní představení – La Putyka, Up End Down, A cirkus bude!? a Slapstick Sonata. Speciálně pro ChapiteauX bude dovezeno unikátní šapitó s kapacitou pro 500 diváků, které pochází z Mezinárodního novocirkusového festivalu Winterfest pořádaného každoročně v rakouském Salzburgu.

Na projektu ChapiteauX nabízejícím prvky vzdušná akrobacie, pády, klaunské výstupy i tanec se podílí na 32 herců, akrobatů, tanečníků, kteří společně s tvůrčím týmem připravili 42 představení. Vedle souboru Cirk La Putyka se v rámci doprovodných akcí v šapitó mimo jiné uskuteční koncerty Dana Bárty, skupin Blue Effect, Melody Makers s Ondřejem Havelkou nebo souboru Kašpárek v rohlíku.

Multikulturní projekt nazvaný Chapiteaux předchází na Letné Mezinárodnímu festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná, který se koná od 19. srpna do 2. září. Cirk La Putyka se ho zúčastní v rámci projektu Lacrimae, který na festivalu bude mít světovou premiéru.

rwi