ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7412 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Chystá se druhé posmrtné album Amy Winehouse

0 jsk 13.10.2015

Kult britské zpěvačky Amy Winehouse po její smrti v roce 2011 stále roste. Aktuálně se chystá její druhé posmrtné album. Po červnové premiéře filmu Amy, pojednávajícím o jejím životě, vyjde již 30. října soundtrack z uvedeného snímku. Obsahovat by měl již vydané skladby, ale i raritní nahrávky.

Kolekce třiadvaceti skladeb se bude jmenovat prostě Amy, the Original Soundtrack. Kromě  singlů Tears Dry On Their Own, Back To Black nebo spolupráce s Tonym Benettem v písni Body and Soul na ní budou skladby brazilského filmového skladatele Antonia Pinty či různá živá vystoupení zpěvačky.

Kolekce vyjde i přesto, že šéf britské pobočky Universal Music, David Joseph, potvrdil pro magazín Billboard zničení veškerého dosud nevydaného materiálu, který po Amy Winehouse zbyl. „Byla to otázka morálky. Ani kousek, žádný vokál nebude použit. Ne pod mým dohledem, a ani pod dohledem nikoho jiného,“ sdělil Joseph světu před uvedením dokumentu Amy do kin.

Připomeňme, že Winehouse vydala debut Frank v říjnu 2003. Nahrávka si vysloužila pozitivní reakce a zpěvačka za ni obdržela dvě nominace na Brit Awards. O tři roky později vyšla její druhá deska Back To Black, která se stala nejprodávanějším albem roku 2007 ve Velké Británii. Následovalo šest nominací na ceny Grammy, přičemž pět z nich proměnila ve vítězství. V roce 2009 se stala britskou interpretkou s největším počtem získaných amerických Grammy.

Pak ale přišel prudký kariérní pád. Amy leckdy nebyla schopna dokončit svá vystoupení, zapomínala texty i jména členů kapely. Navíc byla často pod vlivem návykových látek. V červnu 2011 po fiasku na bělehradském koncertě zrušila své poslední evropské turné. Zemřela 23. července 2011 ve věku 27 let.