ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5255 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Chinaski vybírají 14 předkapel na své turné. Hlásit se mohou všichni

1 jsk 21.1.2015

Zažít večer v roli hudební hvězdy – tedy zahrát si před plným sálem, vidět zákulisí slavné kapely a pak mít i autogramiádu. Takový zážitek umožní mladým a neznámým skupinám nebo umělcům Chinaski. Její členové se rozhodli, že na svém aktuálním turné k albu Rockfield nebudou mít jednu předkapelu, ale naopak nechají v každém městě zahrát místní hudebníky, které si sami vyberou.

Šňůra čtrnácti koncertů začne v březnu ve Velkém Meziříčí a skončí 5. června v Lokti. Chinaski jí podpoří vydání své loňské nahrávky Rockfield, která je už platinovou a nejprodávanější v České republice. Úspěšný byl i singl Víno, jenž je dlouhodobě nejhranější písní českých rádií (žebříčky IFPI). I přesto, že se v mnoha rádiích stále drží na špičce, kapela ho během ledna v éteru vystřídá novou písničkou s názvem Každý ráno.

„Když jsme připravovali detaily turné, napadlo nás, že si tentokrát nevezmeme jen jednu předkapelu. Rádi bychom udělali soutěž mezi regionálními skupinami a umělci o zahrání si před námi jako host na našem turné. Hlásit se mohou celé kapely nebo klidně i kluk s kytarou nebo holka s harmonikou či dvanáctiletí kluci, co mlátí do kytary,“ vysvětluje kytarista a kapelník Chinaski František Táborský.

Hudebníkům, kteří si chtějí ve svém regionu s Chinaski zahrát, bude stačit poslat YouTube odkaz na video z koncertu nebo zkušebny s vlastním repertoárem na adresu: [email protected].

Záběry mohou být i amatérské. V mailu by měl být i název skupiny a stručné informace. Na základě toho pak Chinaski vyberou podle regionu jednotlivé účinkující. „Chtěli bychom, aby si mladí umělci večer užili a vyzkoušeli si roli rockové hvězdy. Samozřejmě, že je vezmeme i na autogramiádu,“ doplňuje Táborský.

Podrobnosti zájemci najdou na oficiálních a facebookových stránkách kapely.

Turné:
14. 3. Velké Meziříčí – Jupiter club
20. 3. Olomouc – Sportovní klub Univerzity Palackého
21. 3. Havlíčkův Brod – Kulturní dům Ostrov
24. 3. České Budějovice – Dům kultury Metropol
26. 3. Liberec – Dům kultury
2. 4. Jičín – Masarykovo divadlo (VYPRODÁNO)
3. 4. Jičín – Masarykovo divadlo
8. 4. Litoměřice – Dům kultury
10. 4. Most – Sportovní hala
11. 4. Jindřichův Hradec – Dům kultury
14. 4. Náchod – Městské divadlo Dr Josefa Čížka
18. 4. Dolní Benešov – Kulturní dům
29. 4. Česká Lípa – Dům kultury
28. 5. Plzeň – amfiteátr Plaza
5. 6. Loket – pod hradem