ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28898 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Chinaski nebo Tomáš Klus plní sen nemocným

0 jsk 27.3.2020

V České republice žije více než 660 lidí, kteří kvůli své nemoci běžně nezažívají atmosféru koncertu v klubu či sportovní hale. Trpí totiž nevyléčitelnou cystickou fibrózou. S genetickým onemocněním je spojeno vyšší riziko infekce plic, která může mít pro nemocné fatální následky. Z tohoto důvodu se pacienti musejí vyhýbat většímu počtu lidí, tedy i koncertům.

To se nyní mění. Známě české kapely všech žánrů kývly na prosbu Klubu nemocných cystickou fibrózou a zúčastní ojedinělého projektu s názvem Koncert pro jednoho. Pacienti si sami mohou napsat seznam kapel, které by chtěli vidět, a ty pak hrají koncert pouze pro jednoho z nich.

Akce se již zúčastnili písničkář Tomáš Klus, folková kapela Devítka nebo Chinaski (na snímku). V dalším pokračování je bude následovat třeba David Koller a mnoho dalších. Všechna vystoupení jsou po skončení k dispozici na YouTube kanále Kytary.cz.

My jsme zažili neuvěřitelné koncerty, hráli jsme v Hollywoodu pod palmami, ve vězení, na sjezdovce, v podpalubí, ale koncert pro jednoho člověka jsme zatím nedělali. A bylo to bezvadný, moc nás to bavilo,“ řekl po skončení zatím posledního Koncertu pro jednoho frontman Chinaski Michal Malátný. Společně s kapelou hrál po šestadvacetiletou Kristýnu Altovou z Náchoda.

Systém Koncertů pro jednoho je takový, že si nemocní sami vytvářejí seznam oblíbených kapel, ty pak kontaktují lidé z Kytary.cz, v jejichž prostorách se pořad také natáčí. Vše za velkých hygienických opatřeních. Kromě kapely, diváka a kameramanů v místnosti nikdo jiný není.

„Jsme rádi, že oslovení muzikanti na koncerty bez nároku na honorář kývli. Moc si toho vážíme. Z prvních tří dílů je jasné, že si všichni nemocní z koncertu odnesli jedinečný zážitek a naprosto bez rizika. Pro všechny ostatní je to nový český hudební pořad, kde lze naživo vidět současnou českou scénu. Díky tomu, že vše natáčíme, může mít zážitek z koncertu každý, kdo si koncert pustí na našem YouTube kanále,“ říká marketinkový ředitel Kytary.cz Filip Černý.