ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9972 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Českým čtenářům se poprvé představuje Mari Jungstedová, královna detektivek

0 Redakce 23.4.2012

V České republice se se poprvé objevuje kniha Mari Jungstedová, která je označována jako královna švédských detektivek. V těchto dnech se na pultech knihkupectví objevuje její první román Neviditelný, o kterém v The Times napsali, že jej nelze označit za dílo začátečníka, protože dokáže vytvořit úžasnou atmosféru a její postavy jsou naprosto věrohodné.

Děj knihy Neviditelný se odehrává na malebném švédském ostrově Gotlandu, kde dojde k bestiálnímu zavraždění dvou žen. Kriminálnímu komisaři Andersi Knutasovi začíná být jasné, že se jde o téhož pachatele. O pátrání po sériovém vrahovi mají velký zájem i média a ostrovem se šíří panika. Podléhají jí jak místní obyvatelé, tak přijíždějící turisté.

Neviditelný je první ze tří knih, kterou v České republice nabídne vydavatelství Kniha Zlin. Další dvě se budou jmenovat Této tiché noci a Vnitřní kruh.
"Její knihy sklízejí úspěch po celém světě, jen ve Švédsku se jich prodalo na 2,2 milionu, ve světě pak přes tři miliony, byly přeloženy do více než patnácti jazyků, jejich adaptace jsou vysílány v Německu s průměrnou sledovaností přes pět milionů diváků na epizodu," uvedl majitel vydavatelství Mark Turni.

Jungstedtová se narodila před padesáti lety. Vystudovala žurnalistiku ve Stockholmu a řadu let se jí také živila v rozhlasu a televizi. Aktuálně se věnuje pouze literární tvorbě a patří mezi nejúspěšnější současné švédské autory detektivního žánru. Mari Jungstedtová žije s rodinou nedaleko Stockholmu a léto vždy tráví na ostrově Gotland. Právě ten je její velkou inspirací.

rwi