ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15700 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Český YouTube fest zná patnáct finalistů

0 Redakce 17.5.2012

Druhý ročník Českého YouTube Festu, pořádaný hudebním magazínem iREPORT a Ochranným svazem autorským (OSA) ve spolupráci s českým Googlem, zná již svých patnáct finalistů. Rozhodla o nich odborná porota.

Nyní je řada na veřejnosti. Ta může pro své favority hlasovat čtvrtka 17. května do 6. června na YouTube kanálu youtube.cz/ceskyfest. Pět vítězů, kteří budou vyhlášeni 14. června na Výročních cenách OSA, získá kromě jiného i možnost vystoupit na několika letních festivalech. Projekt YouTube Fest je součástí iniciativy „Google pro českou kulturu“.

Do druhého ročníku YouTube Festu zaslali hudebníci o čtvrtinu klipů více než loni. Odborná porota pod vedením kapely Tata Bojs (Milan Cais a Mardoša) společně s Albertem Černým z Charlie Straight, loňským vítězem kapelou Flattus, zástupcem OSA Lukášem Paulů a šéfem iREPORT.cz Jardou Hudcem, měla při vybírání těch nejlepších složitý úkol. Z téměř 800 přihlášených příspěvků mnoha hudebních stylů musela vybrat 15 nejlepších finalistů. Ti se utkají o pět prvních míst v souboji o sympatie uživatelů YouTube.

Vybrat patnáct nejlepších bylo dost náročné. Sešly se nám značně rozmanité hudební styly, takže konečná patnáctka je docela pestrá,” říká Cais, frontman skupiny Tata Bojs, a dodává: „Všechny finálové písně vyhrály hlavně svou snahou o osobitý přístup.“