ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7843 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Český slavík: Vrátil se Gott, Bílá obhájila, Kryštof zdolal Kabát

0 jsk 24.11.2013

Na to, jak nudné obvykle bývá vyhlášení ankety Český slavík, byl letošní ročník přímo vzrušující. V sobotu se ceny o nejpopulárnější umělce v hudební oblasti předávaly ve Státní opeře Praha a hrálo se při tom o dvě dramata. Sice zda se Karel Gott vrátí na první místo mezi zpěváky a zda někdo porazí skupinu Kabát, která v kategorii kapel trumfovala v minulosti i v letech, kdy nevydala album nebo neabsolvovala velké koncertní turné.

Zlatým slavíkem se nakonec po roční přestávce stal opět Karel Gott, který byl zároveň vyhlášen absolutním slavíkem s největším počtem hlasů. Zlatou slavicí je Lucie Bílá, která v minulých letech triumfovala i v kategorii Absolutní slavík. Tentokrát ovšem její bodový zisk nestačil ani na Karla Gotta, ani na Tomáše Kluse. Nejúspěšnější skupinou se stal Kryštof, který nakonec přece jenom sesadila Kabát.

Gott se ale stal slavíkem s náskokem pouhých 47 hlasů. Na předávání se nemohl dostavit, ale v předtočené zdravici diváky vzkázal: „Přátelé, chybíte mi a doufám, že já chybím vám.“ Druhé místo mezi zpěváky získal Tomáš Klus, bronzového slavíka má Richard Krajčo.

Zlatého slavíka za manžela přebrala jeho žena. Měla připravené tři obálky se třemi proslovy, které Gott napsal pro případné třetí, druhé i první místo. Napoprvé přečetla obálku špatnou, nevýherní. Teprve na druhý pokus přečetla tu, která nesla projev vítězný.

Kategorii zpěvaček opět vyhrála Lucie Bílá, která jako jediná z loňských vítězů své prvenství obhájila. Stříbrnou zpěvačkou se stala Lucie Vondráčková, bronzového slavíka převzala Aneta Langerová.

Při udílení slavíků v kategorii skupina nastalo asi největší překvapení večera. Kapela Kabát se posedmé za sebou skupinou roku nestala, skončila tentokrát druhá. Vítězem se stal Kryštof, který na udílení cen nebyl, neboť hrál koncert v Kutné Hoře. Třetí skončili Chinaski.

Nejhranější písní rádia Impuls se stala Cesta skupiny Kryštof a Tomáš Kluse. Vyhrála i kategorii MTV videoklip roku. Hvězdou internetu se stal rapper Johny Machette. Skokanem roku byla vyhlášena kapela Abba Stars. Objevem roku se stal zpěvák Adam Mišík. V této kategorii se hlasovalo ještě během televizního přenosu.

 

Výsledky ankety Český slavík 2013

Absolutní slavík: Karel Gott

Zpěvák: Karel Gott

Zpěvačka: Lucie Bílá

Hudební skupina: Kryštof

Skokan roku: Abba Stars

Objev roku: Adam Mišík

Hvězda internetu: Johny Machette

MTV videoklip roku: Cesta, Kryštof a Tomáš Klus

Nejoblíbenější píseň posluchačů Rádia Impuls: Cesta, Kryštof a Tomáš Klus

Slavíci bez hranic: No Name