ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8993 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Český slavík 2014? Tradičně Bílá, Gott a Kabát

0 jsk 1.12.2014

Lucie Bílá, Karel Gott, skupina Kabát jsou vítězi hlavních kategorií ankety popularity Český slavík Mattoni 2014. Slavnostní vyhlášení vítězů ankety se uskutečnilo v sobotu večer ve Státní opeře Praha.

V kategorii zpěvaček si zlatého slavíka převzala Lucie Bílá. Je to její sedmnáctý zlatý slavík a sedmý po sobě nepřetržitě od roku 2007. Stříbrného slavíka si odnáší Lucie Vondráčková, která stejnou pozici získala již posedmé v řadě. Bronzového slavíka si převzala Ewa Farna, která si oproti loňsku polepšila o jedno místo. Zdolala svou tehdejší přemožitelku Anetu Langerovou.

V kategorii skupin se na první místo vrátila kapela Kabát, stříbrná příčka patří skupině Chinaski, která si polepšila o jedno místo. Bronzovým slavíkem je skupina Kryštof, která byla před rokem na první příčce. Zajímavé přitom je, že Kabát letos doma představil jen jedinou aktivitu, sice zářijový koncert v Praze na Vypichu, na který ale přišlo na osmdesát tisíc lidí.

V kategorii zpěváci je na zlatém stupínku opět Karel Gott. Je to jeho zlatý slavík s pořadovým číslem 39. Patří mu letos i ocenění Absolutní slavík, ve kterém zdolal svou letitou soupeřku Lucii Bílou. Stříbrným slavíkem je Tomáš Klus, bronzovým Richard Krajčo. Vítězná trojice zopakovala pořadí z minulého roku.

Už posedmé v historii ankety se vítězem kategorie Slavíci bez hranic, v níž si příznivci populární hudby volí nejoblíbenějšího slovenského interpreta v České republice, stala košická kapela No Name.

Vítězem v kategorii Objev roku je devatenáctiletá zpěvačka Elis (civilním jménem Eliška Mrázová) z Ostravy, když jí úspěch přineslo loňské debutové album Shubidu. Najstreamovanější písní na internetu je V blbým roce v podání Xindla X. nejhranější skladbou rádia Impuls za rok 2014 je Zakázané uvolnění Michala Hrůzy, hvězdou internetu je pak Voxel.

Výsledky:

Zpěvačky
1. Lucie Bílá
2. Lucie Vondráčková
3. Ewa Farna
4. Iveta Bartošová
5. Aneta Langerová
6. Monika Absolonová

Zpěváci
1. Karel Gott
2. Tomáš Klus
3. Richard Krajčo
4. Michal David
5. Vojtěch Dyk
6. Daniel Landa

Skupiny
1. Kabát
2. Chinaski
3 Kryštof
4. Ortel
5. Olympic
6. Divokej Bill

Absolutní slavík: Karel Gott
Objev roku: Elis
Slavíci bez hranic: No Name
Písnička Rádia Impuls: Zakázané uvolnění – Michal Hrůza
Nejstreamovanější skladba: V blbým věku – Xindl X
Hvězda internetu: Voxel