ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29152 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Cenami Thálie za celoživotní mistrovství byli odměněni Munzar, Tuček a Harapes

0 Redakce 26.3.2012

Herec Luděk Munzar, operní pěvec René Tuček a tanečník a choreograf Vlastimil Harapes byli odměněni cenami Thálie za celoživotní mistrovství. Munzar sklidil dlouhý aplaus vestoje. V hledišti Národního divadla mu tleskaly i dcera Bára a manželka Jana Hlaváčová. "Je to 22 let, co jsem odtud dobrovolně odešel. Za celou tu dlouhou dobu mě nenapadlo, že se na toto jeviště ještě vrátím. Děkuju vám," řekl dojatý herec.

Zvláštní cenu kolegia dostal kostýmní výtvarník Josef Jelínek. Thálii určenou činohercům do 33 let převzala členka Komorní scény Aréna v Ostravě Tereza Dočkalová. Prestižní ocenění vyhlašovala Herecká asociace už podevatenácté.

Za mimořádný jevištní výkon v činohře byla oceněna Helena Dvořáková za roli Ysé v dramatu Polední úděl v pražském Divadle v Dlouhé. Před časem za ni získala už cenu Alfréda Radoka. V mužské kategorii byl oceněn Václav Neužil za roli Mugsyho ve hře Dealer's Choice. Z operních umělců se dostalo na Annu Klamo za titulní roli v opeře Lakmé v Severočeském divadle opery a baletu v Ústí nad Labem a Jacka Straucha narozeného v Londýně polským rodičům. V Národním divadle moravskoslezském v Ostravě vytvořil titulní roli v opeře Cardillac.

Z šestice nominovaných v baletním oboru se laureáty stali japonská baletka Miho Ogimoto za roli Giselle ve stejnojmenném baletu uvedeném Státní operou a Janu Fouskovi za Vikomta de Valmont v inscenaci Nebezpečné známosti v Národním divadle Brno.

Za výkony v muzikálu Thálii převzali Monika Absolonová za titulní roli ve Funny Girl v Severočeském divadle opery a baletu v Ústí nad Labem a Dušan Vitázek za titulní dvojroli v muzikálu Jekyll a Hyde na jevišti Městského divadla Brno.

V nominacích čtyř kategorií bylo 20 umělců z činohry, opery, baletu a muzikálu a operety.

rwi