ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29660 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Cena Pavla Kouteckého pro Jednotku intenzivního života

0 jsk 24.5.2022

Celovečerní koprodukční dokument České televize Jednotka intenzivního života získal na festivalu Elbedock Cenu Pavla Kouteckého. Jedná se tak již o páté významné ocenění, které si film Adély Komrzý o paliativní péči připisuje. Zvláštní uznání poroty si odnesl také snímek Jak jsem se stala partyzánkou.

Český lev, Cena české filmové kritiky a dvě zvláštní uznání z Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, to jsou ocenění, která snímek Jednotka intenzivního života o paliativní péči dosud získal. Teď se k výčtu připojila i Cena Pavla Kouteckého udělovaná v rámci festivalu Elbedock pro nejlepší celovečerní dokument.

„Přestože se dění filmu odehrává jen v několika málo místnostech, jde o snímek velmi dynamický. Tvůrci provedli diváky příběhem každého natáčeného člověka, stejně jako i vývojem v jeho uvažování a nahlížení rodiny. Vznikl dokument, který je velmi profesionální a důležitý. Dokument, který tlumí a odvádí pryč strach ze smrti,“ uvádí k výhře porota, která je letos symbolicky složena ze zástupců česko-ukrajinské kulturní scény.

Film režisérky a scenáristky Adély Komrzý obstál v konkurenci pětasedmdesáti přihlášených snímků.