ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5590 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Cardi B odmítla zpívat na Super Bowlu

0 jsk 4.2.2019

Americká rapperka Cardi B odmítla vystoupit v poločasové přestávce 53. ročníku Super Bowlu – finále Národní ligy v americkém fotbalu (NFL) v Atlantě. Svým rozhodnutím chce podpořit hráče amerického fotbalu Colina Kaepernicka, který se dostal do nemilosti majitelů klubů NFL poté, co začal na zápasech svérázné protestovat proti rasové nerovnosti v USA.

„Můj manžel, rapper Offset, má velmi rád americký fotbal. Hrají ho i jeho děti. Je to i pro něj těžké, protože chce jít na Super Bowl, ale nemůže, protože je třeba vyjádřit názor,“ řekla o svém rozhodnutí Cardi B. „Je třeba se obětovat. Já obětovala hodně pro svou kariéru, ale existuje člověk, který obětoval celou svou kariéru pro nás. A my se za něj musíme postavit,“ dodala.

Colin Kaepernick se dostal i do pozornosti médií poté, co se v roce 2017 přestal stavět do pozoru při americké hymně hrané po zápasech. Místo toho zůstal sedět a během zápasů si vždy klekl, čímž protestoval proti policejní brutalitě vůči Afroameričanům. Postupně se k němu přidávali i další hráči ve více klubech. Kaepernick se tak stal ikonou hnutí za práva Afroameričanů, zatímco nacionalisté ho považují za zrádce. Proti jeho jednání opakovaně protestoval i americký prezident Donald Trump.

Momentálně je volným hráčem, což on sám dává do souvislosti se svými postoji a následnými politickými tlaky včetně toho z Bílého domu, v jehož důsledku ho majitelé klubů odmítají angažovat.

Tagy: