ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5245 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Bývalý člen Rolling Stones Bill Wyman se přihlásil na policii, aby vyřešil vztah se třináctiletou Mandy

0 jsk 30.4.2013

Když bylo dnes dvaačtyřicetileté britské zpěvačce, herečce a modelce Amandě Louise Smith třináct, byla mimořádně krásná a vypadala o pár let starší. Seznámila se tehdy se členem skupiny Rolling Stones Billem Wymanem a během okamžiku z toho byl vztah, který měl trvat hezkých pár let.

Psal se rok 1983, jemu bylo sedmačtyřicet let a do krásné Mandy se zbláznil. Před třemi lety přiznala, že s ním poprvé spala, když jí bylo čtrnáct. V inkriminované době to přirozeně před veřejností tajila, stejně jako řadu let poté. Přestože její matka se vztahem souhlasila, Wyman by měl nepříjemné pletky s policií, a to by pro baskytaristu nejslavnější existující kapely světa nebylo nic dobrého.

V roce 1989, když bylo Mandy devatenáct, měli svatbu. Byla to velká sláva, pro hudební svět povzbudivá a i přes velký věkový rozdíl ne tolik šokující (vždyť v téhle branži se děje v oblasti vztahů mnoho zvláštního). Hrdličky spolu ale vydržely jen dva roky. V jednadevadesátém se za nepříjemných okolností dvojice rozešla a každý si šel po svém. Od té doby prý nejsou v kontaktu. Před deseti lety se ale ozvala starší sestra Mandy a pokusila se dodatečně pohnat Wymana před soud. Marně.

Kostlivec ve skříni

Bill Wyman nedávno ukončil mlčení kolem celé věci a rozhodl se o tehdejším vztahu  hovořit. Řekl, že se dobrovolně vydal na policii, aby tam o této epizodě svého života vypověděl. Zároveň se o ní podělil s médii. Chtěl svůj tehdejší svazek s nezletilou dívkou krátce vysvětlit.

„Ovládla nás oba nečekaná a velmi silná vášeň,“ řekl listu The Daily Telegraph. „Nebylo to úplně tak, jak se psalo, navíc se v mém životě něco takového stalo jen jednou. Mnoho lidí tomu rozumělo, ale mnoho lidí ne. A média tomu nerozuměla vůbec, šla po mně jako slepice po flusu.“

Šestasedmdesátiletý Wyman dnes žije se třiačtyřicetiletou Suzanne Accosta, svou třetí ženou. Mají spolu tři dcery – osmnáctiletou Katherine, sedmnáctiletou Jessiku a čtrnáctiletou Matildu. Svou první manželku Dianne si vzal v roce 1959. Rozvedli se o deset let později.

„Rozhodl jsem se celou věc uzavřít, protože nechci dělat problémy své ženě a především svým dcerám. Jsou totiž ve věku, ve kterém tenkrát byla Mandy,“ říká rozumně. „Každý má svého kostlivce ve skříni, ale když je někdo taxikářem v Halifaxu, nikdo se o něm nedozví. Když je někdo hvězda, všechny to samozřejmě zajímá. Můj příběh tedy znal celý svět, a podle mě to je nespravedlivé.“

Když se tedy Wyman dostavil na policii a k prokurátorovi s návrhem, že by jim o tehdejším vztahu něco řekl, dostalo se mu záporné odpovědi. Neměli zájem.

Vystrašen případem Jimmyho Savila

Wyman se rozhodl vypovídat poté, kdy se v loňském roce rozšířila na ostrovech Operace Yewtree. Stalo se to po s vyšetřováním pedofilního skandálu zesnulého bývalého moderátora BBC Jimmyho Savila.

Policisté nasazení do Operace Yewtree uvedli, že mnohé oběti už nebyly schopné identifikovat, kdo je zneužil. V nejméně v tuctu případu získali ale dost důkazů na to, aby mohli rozhlasové a televizní celebrity zadržet.

Loni v listopadu byl zatčen a později propuštěn na kauci sedmašedesátiletý DJ Dave Lee Travis. Na kauci byli propuštěni i bývalý producent BBC, dnes už pětasedmdesátiletý Wilfed Deth, odsouzený osmašedesátiletý pedofil a zpěvák Gary Glitter, který se měl účastnit divokých orgií se Savilem, a o rok starší komik Freddie Star. Všichni popírají, že by porušili zákon.

Podle Scotland Yardu bylo vyslechnuto na 450 potenciálních obětí. Většina z nich uvedla, že je zneužil přímo Savile. Celkem prozradili pětadvacet jmen známých osobností, které je údajně zneužily.

V případě Wymana ale Scotland Yard usoudil, že s celou záležitostí nemá nic společného. Mohl tedy klidně mlčet a nechat svět hádat, jak to s jeho vztahem na přelomu osmdesátých a devadesátých let bylo. On se ale rozhodl vše vysvětlit a dát policii možnost s ním naložit po právu. Možná je to příprava na to, aby se mohl jednoho krásného dne v dobré kondici a čistý před zákonem vrátit k Rolling Stones. Na loňské koncerty v Londýně, při nichž kapela oslavovala padesátiny a pozvala ho jako hosta, vzpomíná totiž tuze rád. Mrzí ho jen, že mohl být na pódiu pouze tak krátce a rád by si cosi podobného přinejmenším zopakoval.