ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 31322 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Byly rozdány žánrové ceny Anděl. Insania získala dvě

0 Šárka Hellerová 16.3.2014

Brněnská skupina Insania (na snímku) získala v pátek dvě žánrové ceny Anděl za rok 2013. Ze dvou nominací, které za album Zapal dům poraž strom… měla, tak vytěžila stoprocentní úspěšnost. Vyhrála v kategoriích Hard & heavy a Punk & hard core.

Dvě nominace měla také zpěvačka a skladatelka Jitka Šuranská. Za album Nezachoď slunečko je obdržela v kategoriích World music a Folk & country. Vítězného Anděla si nakonec odvezla za prvenství v kategorii World music.

V kategorii Folk & country ji v hlasování porotců „zdolal“ písecký písničkář Jiří Smrž, jenž už obdržel žánrového Anděla podruhé. Prvenství ve svých kategoriích získali také Vladimir 518, Kittchen, Vložte kočku, Beata Hlavenková a Ting.

O vítězích rozhodly odborné poroty, které pro každou kategorii tvoří v průměru dvacet lidí. Tito odborníci, což jsou především hudební publicisté, kteří daný žánr sledují systematicky a dlouhodobě, nominovali v každé kategorii tři své favority. Po skončení hlasování v prvním kole byly jejich hlasy sečteny a na jejich základě byla určena jména nominovaných. Ve druhém kole z nich stejní odborníci vybrali vítěze.

Slavnostní předávání žánrových cen Anděl se uskutečnilo 14. března v pražském Paláci Akropolis. Hudebními hosty večera byli Jakub Ondra a skupiny Doctor Victor a 6 NaChodníku.

Žánrové ceny Akademie populární hudby Anděl 2013

Hard & heavy

Insania – Zapal dům poraž strom…

Punk & hard core

Insania – Zapal dům poraž strom…

Folk & country

Jiří Smrž – Kořeny

Alternativní scéna

Kittchen – Radio

Jazz & blues

Beata Hlavenková – Theodoros

World music

Jitka Šuranská – Nězachoď slunečko

Elektronická hudba

Vložte kočku – Seat

Hip-hop

Vladimir 518 – Idiot

Ska & reggae

Ting – Man vs Wild