ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7279 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Buty vydají novinku po šesti letech

0 Redakce 7.5.2012

Nové album ostravské skupiny Buty, které vyjde po šesti letech od její dosud poslední studiové nahrávky, se bude jmenovat Duperele. Oznámila to společnost Supraphon, která kolekci vydá již 25. května letošního roku. Název desky je v ostravském dialektu označení pro drobnosti, maličkosti a zbytečnosti.

Muzikanti Radek Pastrňák, Richard Kroczek, Milan Straka, Milan Nytra a Petr Vavřík si dali pár let oddechu. To se ale na konci loňského roku změnilo. Vešli do studia, aby nyní mohli nabídnout aktuální dílko se sestavou třinácti hořkosladkých písniček. V textech se například zpívá o tom, jak „brouk“ Paul McCartney prodal basu v Opavě nebo že po kořalce možno Dupať až do rána…

K nahrání nové studiové desky jsme se dostali za tak dlouhou dobu proto, že jsme dost koncertovali. Také jsme kolem sebe sledovali svět a čekali na tu správnou chvíli. Přišla až v poslední době, kdy jsme už začali vnitřně cítit, že je třeba udělat něco nového. Musím říct, že když jsme s Radkem Pastrňákem udělali základy nových písní, úplně jsme ožili. Vlilo nám to novou krev do žil,“ upřesňuje vznik nového alba bubeník Richard Kroczek. „Duperele jsou ne vždy prvoplánově popově jednoduché songy k naší ne vždy křišťálově čisté době.

JŠp