ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6164 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Busking Tour Police Symphony Orchestra vynesla téměř 200 tisíc Kč

0 Redakce 12.7.2019

Historicky první Busking Tour Police Symphony Orchestra splnilo svou misi. 55 nadšených mladých hudebníků a 10 členů podpůrného týmu se na začátku prázdnin po železnici vydalo na netradiční pouliční koncertní turné, aby udělali radost sobě i kolemjdoucím a vybrali peníze pro dobrou věc. V Hradci Králové, Polici nad Metují, Plzni, Praze a Liberci se jim od 28. června do 5. července do „klobouku“ podařilo nasbírat celkem 189 275 Kč + 48,4 euro + 2 dolary.

Partnerem Busking Tour Police Symphony Orchestra byla Nadace Via. V každém z navštívených měst mohli spokojení posluchači přispět na místní dobročinný projekt: Nákup ovocných stromů do Městských lesů Hradec Králové, záchranné práce v klášteře v Polici nad Metují, Hospic svatého Lazara v Plzni, aktivity obecně prospěšné společnosti Siriri, která od roku 2006 pomáhá ve Středoafrické republice, výstavba nového útulku libereckého spolku Šance zvířatům anebo projekt Plešouni známé výtvarnice Elišky Podzimkové určený novým pacientům na dětské onkologii.

„V rámci koncertu pro projekt Plešouni, který se konal na náměstí Václava Havla v centru Prahy, jsme navíc společně s iniciativou Zapiš se někomu do života našli 31 nových dárců kostní dřeně,“ s radostí upřesňuje zakladatelka Police Symphony Orchestra Petra Soukupová a dodává: „Chcete-li pomáhat s námi, až do konce července můžete v rámci online sbírky na darujme.cz. Všechny podpořené organizace či projekty jsou pod naším profilem Police Symphony Orchestra. Děkujeme!“