ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9700 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Budou se slavit osmaosmdesátiny Hany Hegerové

0 jsk 28.8.2019

Fanoušci zpěvačky Hany Hegerové si možná vzpomenou, s jakým šarmem slavila své sedmasedmdesátiny, kterým říkala hranaté narozeniny. A tak zcela v jejím duchu, i když bez její osobní přítomnosti, se letošní podzim ponese v oslavách jejích osmaosmdesátin. Ty oslaví 20. října letošního roku. Že se připravuje hned několik překvapení, sleduje zpěvačka se zájmem zpovzdálí svého soukromí. Mezi její letošní osmičky krásně zapadá i ta, která se počítá od roku 2011, kdy oficiálně ukončila pěveckou kariéru.

V pátek 6. září vydá Supraphon poprvé v kompletní nesestříhané podobě na 2CD záznam představení z divadla Semafor s názvem Recital Hegerová + Horníček 1966. Šansony Hany Hegerové doprovodil Miroslav Horníček monology, které s obsahy písní korespondovaly a zároveň je rovnocenně, s humorem, inteligencí umocňovaly.  O emocionální síle této originální dvojice, jež své mistrovství prokázala v nápadité režii Jána Roháče, se teď posluchači budou moct přesvědčit díky dvojalbu, které nahrávku přinese v remasterované podobě a s výpravným bookletem, jenž obsahuje zajímavé dobové fotografie a dokumenty.

Od premiéry 7. září budou Městská divadla pražská uvádět autorské představení režiséra Jakuba Nvoty nazvané Bez Hany (Hommage à Hana Hegerová). Inscenace divadla Rokoko je poctou písním Hany Hegerové, která svou pěveckou kariéru začínala právě v tomto divadle. Spolu s herci Městských divadel pražských Ninou Horákovou, Tomášem Havlínkem, Petrem Konášem účinkuje Dana Marková a slovenská herecká hvězda Zuzana Mauréry.

Velký zájem rovněž vzbuzují dva narozeninové koncerty Hana Hegerová 88 ve Fóru Karlín 20. a 21. října, kde hvězdy české a slovenské hudební a divadelní scény vzdají hold legendární šansoniérce a zazpívají z jejího repertoáru nejslavnější a nejoblíbenější písně. O živý doprovod se postará kapela klavíristy Petra Maláska ve stejném složení, v jakém dlouhá léta doprovázela samotnou Hanu Hegerovou. V prodeji jsou již jen poslední vstupenky na druhý koncert.