ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7893 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Budou dražit první nahrávku hitu Davida Bowieho

0 jsk 12.3.2019

V úterý se bude dražit demo, o němž se předpokládá, že je první nahrávkou hitu Starman Davida Bowieho. Zástupci aukčního domu Omega Auctions z městečka Newton-le-Willows předpokládají, že pásek z roku 1971 prodají za zhruba 10 tisíc liber.

Na nahrávce je podle portálu BBC slyšet zesnulého Bowieho, jak říká kytaristovi Micku Ronsonovi, který už chtěl vypnout nahrávání, že skladba ještě neskončila. Právě Ronson dal pásek v roce 1971 kamarádovi a začínajícímu muzikantovi Kevinu Hutchinsonovi, aby se podle něho píseň naučil. Ten si ji vyslechl, označil jako „nahrávka zkoušky Davida Bowieho“ a odložil ji. Demo obsahuje i nahrávky Bowieho písní Moonage Daydream a Hang onto Yourself.

Hutchinson, který nyní pásku prodává, si podle vlastních slov vzpomíná, že si jiposlechl a pomyslel si, že ta skladba je „docela dobrá“. „Když je vám šestnáct, nic vás jen takneohromí,“ vyjádřil se. Nahrávku si však nechal, i když se mezitím několikrát přestěhoval. Dnes už si o skladbě prý myslí, že je fenomenální.

Dnes již legendární píseň Starman vyšla v roce 1972 na konceptuálním albu The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars, díky kterému se Bowie proslavil. David Bowie, vlastním jménem David Robert Jones, zemřel v roce 2016 ve věku 69 let.

Tagy: