ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 21025 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Bude se prodávat Cobainova kytara

0 jsk 13.5.2020

Kytaru, se kterou v listopadu 1993 odehráli americký zpěvák a kytarista Kurt Cobain a jeho skupina Nirvana koncert v rámci série MTV Unplugged v New Yorku, půjde do dražby s vyvolávací cenou jeden milion dolarů. Upravený akusticko-elektrický hudební nástroj Martin D-18E z roku 1959 nabídne v online dražbě 19. června aukční dům Julien’s Auction’s se sídlem v Kalifornii. Předpokládá se, že kytara se prodá za dvojnásobek vyvolávací ceny. Od 15. do 31. května bude vystavena ve výloze restaurace Hard Rock Cafe na londýnském Piccadilly Circus.

Akustické představení Nirvany se odehrálo pět měsíců před Cobainovou sebevraždou. Záznam koncertu později vyšel i na albu, které je obecně považováno za jedno z nejlepších live alb v historii.

Stejná dražba nabídne zájemcům i další Cobainovy předměty. Například černou elektrickou kytaru Fender Stratocaster, kterou měl v roce 1994 na turné In Utero Tour (vyvolávací cena 60 tisíc dolarů) nebo stříbrnou košili, kterou měl ve videoklipu k písni Heart-Shaped Box z roku 1993 (vyvolávací cena 10 tisíc dolarů).

Tagy: