ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 31048 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Broadway chystá muzikál Amélie z Montmartru

0 Richard Winter 26.8.2013

Newyorská Broadway chystá muzikál podle populárního francouzského filmu Amélie z Montmartru z roku 2001. Spekulace médií potvrdil hudebník Dan Messé, jenž má být hlavním tvůrcem adaptovaného příběhu o plaché číšnici. Hudbu k muzikálu složí Messé ve spolupráci se skladatelem Nathanem Tysenem, libreto napíše dramatik Craig Lucas.

Muzikál však má být od úspěšného filmu odlišný. “Nehodlám dělat pařížskou hudbu. Myslím, že do své skladby dokonce nezařadím ani akordeon,” uvedl Messé.

Film Amélie z Montmartru režiséra Jeana-Pierra Jeuneta v roce 2001 zvítězil na festivalu v Karlových Varech. V titulní roli Amélie excelovala Audrey Tautouová (na snímku), která se díky tomuto snímku stala hereckou hvězdou. Ve Francii, kde ho v kinech vidělo 8,6 milionu diváků, film získal čtyři Césary a v Americe byl nominován na pět Oscarů.

Režisér filmu uvedl, že je z plánu změnit Amélii na muzikál znechucený. Práva prodal jen proto, aby podpořil charitu. Jeunet dodal, že Broadway vášnivě nenávidí a má hrůzu z muzikálů; přesto se nakonec rozhodl prodat práva a výtěžek dát na financování lékařské péče pro děti. “Mohu vám ale říct, že se na to nepůjdu podívat a nechci o tom ani slyšet, nebudu poslouchat, co s tím dělají,” uvedl Jeunet.