ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30081 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Brněnský majáles startem festivalů

0 Redakce 7.5.2018

Na brněnském Výstavišti se v sobotu 5. května uskutečnil majáles, který byl tečkou za třemi největšími studentskými akcemi letošního roku. Dvě předešlé se konaly v Hradci Králové a Praze. Brněnský majáles se konal již patnáctý rok v řadě.

Program festivalu se neskládal jen z české a slovenské hudební produkce, ale zasahovaly do něho vysokoškolské průvody kandidátů na krále a královny majálesu s jejich následnou prezentací ve volné disciplíně. V samotném závěru proběhla volba princezny a prince majálesu 2018, královny majálesu 2018 a především korunovace krále majálesu 2018.

Na třech scénách účinkovalo 21 kapel klubových i festivalových rozměrů. Nechybělo dobré jídlo, pití a lidé s úsměvem na tváři, ke kterým se přidaly sluneční paprsky. Při takové atmosféře hudební program odstartovali laureátu soutěží Starobrno Band Contest s vítěznou skupinou Aeronaut a Nová krev se skupinou Mech. Hlavní účinkující byly skupiny Jelen, UDG, Skyline, Wohnout, Vypsaná fixa, Mandrage, Horkýže Slíže, Rybičky 48, Marek Ztracený, Lenny, Tomáš Klus, ale i rappeři Ego, Rytmus, Majk Spirit a mnoho dalších.

Po skončen odpoledního a večerního programu následovala v jednom z pavilonů brněnského Výstaviště afterparty, na které vystoupil Marpo & TrubleGang, DJ Schafff a DJ Dead Sailor. Zpěvák a baskytarista Rybiček 48 Jakub Ryba majáles označil za splněný sen a velkou poctu si na něm zahrát. Majáles byl pro tento rok poslední, ale též vstupní bránou do festivalového léta.

Naďa Michaela Rašáková