ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 19706 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Britský komik Bill Bailey přiveze do pražské Lucerny Limboland

0 jsk 19.8.2016

Skvělý britský herec a stand-up komik Bill Bailey se v rámci evropského turné vrátí podruhé do Prahy. Již 26. září vystoupí ve Velkém sále pražské Lucerny se svojí novou show nazvanou Limboland.

Představení pohotového a vtipného komika, který se i na „těžké“ věci života umí podívat s ironií a patřičným nadhledem, se po celém světě setkává s nadšenými reakcemi publika i příznivým ohlasem kritiky. Baileyho tak řadí mezi světovou špičku v oboru stand-up comedy. O jeho představení je samozřejmě zájem i u nás.

Hlavní myšlenkou stand-up show Limboland je střet mezi naším vnímáním života a tvrdou realitou, která s oblibou přidá ještě pár kopanců navrch. Bailey nedá publiku vůbec vydechnout, kromě mluveného slova servíruje v rychlém tempu také hudební kompozice, od protest songu přes country až po nejpomalejší verzi písně Happy Birthday, jakou jste kdy slyšeli. Je to vtipné, akční, současné a kouzelné. Tak se o jeho představení zmiňuje zahraniční tisk.

Bailey navštívil Prahu poprvé před dvěma lety, kdy se svou show Qualmpeddler nadchl totálně vyprodaný sál pražského divadla Hybernia. Během své tehdejší návštěvy vysvětlil, proč v posledních letech dává jednoznačně přednost stand-up před svými dalšími profesními aktivitami: „Stand-up zahrnuje všechno, co dělám rád. Je tam hraní, jsou tam skeče, přízvuky, hudba, kontakt s publikem. Prostě všechno v jednom,“ sdělil.

Bill Bailey je držitelem ceny British Comedy Award. Kromě sitcomu Black Books, hrál v seriálu BBC1 Jonathan Creek, ve vánočním speciálu Doctor Who, v dramatu Skins a má za sebou řadu různorodých televizních aktivit. Dlouhodobě podporuje charitativní organizace (International Animal Rescue, The Sumatran Orangutan Soceity, Bowel Cancer UK a další). Má čestný doktorát z australské univerzity Sunshine Coast v Queenslandu za významný přínos k zlepšování životního prostředí na planetě.

Tagy: