ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7035 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Brian Eno už ví, že mu David Bowie říkal sbohem

0 jsk 14.1.2016

Bývalý člen formace Roxy Music a producent Brian Eno se v rozhovoru pro BBC vyjádřil ke smrti Davida Bowieho. Spolupracoval s ním v sedmdesátých letech na tzv. berlínské albové trilogii a později i na albu Outside (1995), které produkoval.

„Během posledních pár let, protože on žil v New Yorku a já v Londýně, jsme byli ve spojení přes e-mail. Podepisovali jsme se smyšlenými jmény, některá jeho byla Mr. Showbiz, Milton Keynes, Rhoda Borrocks nebo The Duke of Ear,“ přiblížil hudebník.

„Asi před rokem jsme si začali povídat o Outside – posledním albu, na kterém jsme spolupracovali. Oba jsme ho měli rádi a cítili jsme, že se mu nedostalo většího zájmu. Mluvili jsme o tom, že bychom se k němu vrátili. Těšil jsem se na to,“ prozradil Eno o plánech, které se již nepodaří zrealizovat.

„Dostal jsem od něj e-mail před sedmi dny. Byl vtipný jako vždy a stejně surreálný, plný slovních hříček a našich běžných vtípků. Končil takto: Děkuji ti za naše dobré časy, Briane. Nikdy nezapadnou. Až teď si uvědomuji, že mi říkal sbohem,“ řekl Eno.