ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4704 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Bratři Wachowští a Tom Tykwer natočili adaptaci románu Atlas mraků

0 Redakce 2.8.2012

Andy a Lana Wachowští, tvůrci slavné filmové trilogie Matrix, se spojili s režisérem Tomem Tykwerem a natočili epický velkofilm Atlas mraků. Podle prvních informací jde o mimořádně povedené dílo, které by mělo promluvit do filmové historie. Očekávání tvůrců i diváků jsou velká, přičemž první trailer, který byl zveřejněn, ukázal, že po právu.

Filmová adaptace románu britského autora Davida Mitchella (2004) přibližuje šest žánrově odlišných příběhů, které se odehrávají v různých dobách a na různých místech, od začátku 19. století až po postapokalyptickou budoucnost.

Ve filmu se v hlavních rolích představí například Tom Hanks, Hugo Weaving, Jim Sturgess, Halle Berryová, Susan Sarandonová a Hugh Grant.

Právě Grant médiím ke své účasti ve snímku prozradil: „Zahrál jsem ve filmu hned několik rolí. Hodně jsem zabíjel a znásilňoval, také jsem musel nosit ty příšerné make-upy a masky. Pravděpodobně ani nepoznáte, jakou roli právě ztvárňuji. O natáčení jsme hodně diskutovali a myslím, že výsledek stojí za to.

U nás bude mít film premiéru 22. listopadu letošního roku.

JŠp