ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5731 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Blues Alive zahájí koncert věnovaný Muddymu Watersovi

0 Redakce 11.11.2014

Devatenáctý ročník mezinárodního festivalu Blues Alive zahájí v pátek koncert věnovaný legendě Muddymu Watersovi. V samostatných blocích i při společném jamu vystoupí jeho dva hudebně aktivní synové Mud Morganfield a Big Bill Morganfield. Doprovodí je český Marcel Flemr Band, který vystoupí i v úloze předkapely s několika domácími hosty.

Úvodní večer je zároveň jediný, na který jde v tuto chvíli ještě koupit vstupenky. Třídenní permanentky i vstupenky na další dva hlavní koncerty 15. a 16. listopadu jsou již vyprodány. Celkově letos vystoupí na největší středoevropské bluesové přehlídce přes dvacet kapel a hudebníků.

„Díky státnímu svátku 17. listopadu jsme letos připravili místo dvou tři hlavní večery – od pátku do neděle,” říká ředitel festivalu Vladimír Rybička.

Sobotní večer 15. listopadu zavede diváky na sever do Skandinávie – zahraje zde finské duo Black River Bluesman and Bad Mood Hudson a norská kapela Thornbjorn Risager and The Black Tornado (na snímku). V roli hlavní hvězdy večera se pak představí držitel mnoha bluesových ocenění, americký zpěvák a hráč na foukací harmoniku John Németh. „Ten přijede přímo ze známého festivalu ve švýcarském Luzernu, se kterým v posledních letech na ‘dovozu’ účinkujících stále častěji spolupracujeme,“ uvádí Rybička.