ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16210 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Blíží se 4. květen, Den Star Wars. Jak jej slavit?

1 jsk 29.4.2014

Blíží se 4. květen, Den Star Wars. Stal se jím díky slovní hříčce ve větě „May The 4th Be With You“ (Ať tě provází 4. květen), které při vyslovení zní téměř stejně jako slavný pozdrav ze Star Wars – „May The Force Be With You” (Ať tě provází síla). Sváteční den se zrodil díky nadšení fanouškům filmové série Star Wars. Založili tradici oslav, jež se konají každý rok po celém světě.

Jakmile se mohli fanoušci Star Wars z celého světa díky internetu propojit, tradice 4. května se rychle rozšířila a zakořenila. Přestože myšlenka 4. května nevznikla v Lucasfilmu, filmová společnost ji plně přijala jako ducha fandomu, který dává tomuto dnu jedinečnost.

Oficiální blog na StarWars.com, oficiální Star Wars Twitter (@starwars #StarWarsDay) a Facebook (facebook.com/starwars) pomáhají rozšířit povědomí o aktivitách fanoušků. Stále vice oficiálních partnerů nabízí slevy, dárky či speciální edice, nebo organizují večírky a další aktivity, které tento den podporují.

Nejen den, ale celý měsíc je pro fanoušky Star Wars důležitý. Všech šest filmů ze ságy Star Wars mělo premiéru v květnu (první díl ji měl 25. května 1977) a letos v květnu padne první klapka Star Wars Epizoda VII. V květnu má narozeniny George Lucas (narodil se 14. května 1944) a v tomto měsíci začne tradiční Star Wars víkend v zábavním parku Walt Disney World Resort, který odstartuje 16. května.

Je tu také návod, jak se v onen slavný den jako fanoušek filmové série zachovat.

10 způsobů, jak oslavit Den Star Wars

  • Skalní fanoušci Star Wars mají ve skříních připravené správné kostýmy na tento den. Ale i v tričku s motivem Star Wars můžete udělat velkou parádu.
  • Uspořádejte filmový maraton se Star Wars pro přátele a rodinu. Předem si dobře rozmyslete, jestli pustíte ságu od Epizody IV nebo I, což bývá důvodem k vášnivým debatám.
  • Jídlo je důležitou součástí jakýchkoli svátků. Cukrovinky ve tvaru Hvězdy smrti či sendvič dle Hana Sola? Najděte si ten správný recept na StarWars.com.
  • Připijte si tím správným nápojem – modrým mlékem jako od tety Beru.
  • Vnímejte Sílu s aktivitami Star Wars. Proměňte plastelínu v talismana Yodu nebo si vyrobte vlastní záložku Star Wars. Mnoho nápadů najdete na StarWars.com.
  • Chcete se pochlubit světu? Tak nezapomeňte tweetovat vaše foto na @starwars nebo použít hashtag #StarWarsDay.
  • Přemýšleli jste, že si necháte vytetovat symbol Povstalců? Dnes je na to správný den.
  • Chcete oslavit Star Wars velkolepě? Co takhle navštívit Disneyland nebo Disney World a užít si Star Wars atrakce? Je jich přes padesát, tak raději nejezte před jízdou.
  • Jak říká Yoda: „Předej dál, co naučil ses.“ Uveďte rodinu a přátele do světa Star Wars.
  • Máte hračky Star Wars, které už nepotřebujete? Darujte je na charitu nebo dětem, které by si jinak oslavu dne Star Wars nemohly dovolit.
Tagy: