ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9033 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

The Black Crowes skončili

0 jsk 19.1.2015

Hudební svět je zase chudší o jednu vynikající kapelu. Americká rocková formace The Black Crowes se totiž rozhodla ukončit svou činnost. Informoval o tom kytarista Rich Robinson, který také prozradil, že důvodem konce formace jsou jeho neshody s bratrem a frontmanem skupiny Chrisem Robinsonem.

„Poté, co jsem během posledních čtyřiadvaceti let měl výsadu psát a hrát hudbu The Black Crowes, se s velkým zklamáním a lítostí nacházím v pozici, kdy musím oznámit, že kapela se rozpadla,“ napsal v prohlášení. „Miluju svého bratra a respektuju jeho talent. Ale jeho současný požadavek, abych se vzdal rovného podílu z výnosů kapely a že náš bubeník Steve Gorman přijde o sto procent svého podílu, čímž se stane placeným zaměstnancem, je něco, s čím absolutně nemohu souhlasit. Chci srdečně poděkovat všem našim fanouškům, přátelům v zákulisí a všem, kteří byli součástí The Black Crowes.“

The Black Crowes vznikli v roce 1989. Ve formaci od roku 2013 kromě Riche a Chrise Robinsonových a Stevea Gormana působili i Sven Pipien, Adam MacDougall a Jackie Greene. Kapela během své existence vydala devět studiových alb, dvě kompilace a pět živých desek. Jako poslední vyšlo akustické album Croweology, a to v srpnu 2010.

Vůbec nejpopulárnější a pro kapelu nejdůležitější byla kolekce The Southern Harmony and Musical Companion z roku 1992, jež se v Americe dostala až na první místo hitparády a v Británii byla druhá. Šlo o druhou desku v pořadí, která potvrdila dobrý start kapely prostřednictvím debutu Shake Your Money Maker z roku 1990. Skupina měla přestávku v letech 2002 až 2005 a v roce 2012.

The Black Crowes – Remedy

https://www.youtube.com/watch?v=5qD72NCJSkk

The Black Crowes – High Head Blues