ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12978 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Björk vydala první remixy

0 Redakce 18.4.2012

Islandská zpěvačka Björk, která letos bude hlavní hvězdou festivalu Colours of Ostrava, vydala v pondělí 16. dubna první část remixů písní z loňského alba Biophilia.

Jako první v rámci osmidílné série se objeví předělávky skladeb Crystalline a Solstice od předního berlínského drum & bass DJ a producenta Current Value (Tim Eliot). Nové remixy se pak objeví postupně v rozestupu dvou týdnů a chopí se jich 16-bit, Alva Noto, Death Grips (30. dubna), El Guincho, Hudson Mohawke, King Cannibal, Matthew Herbert a These New Puritans. Remixy budou dostupné ke stažení, na CD i jako vinyl ve standardní a deluxe verzi.

Björk patří k nejvěhlasnějším a nejvlivnějším hudebním osobnostem 21. století. Byla například dvanáctkrát nominovaná na Grammy, jednou na Oscara, dvakrát na Zlaté glóby, je držitelkou čtyřech cen Brit Awards (navíc byla čtyřikrát nominována), MTV Video Music Awards, Zlaté palmy z filmového festivalu v Cannes a vítězkou mnoha dalších prestižních anket. V roce 2010 ji švédská Královská hudební akademie udělila cenu The Polar Music Prize. Od svého prvního alba nazvaného Debut prodala přes 20 miliónů desek.

tz