ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 25483 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Billy Joel dostane prestižní Gerhwinovu cenu

0 jsk 25.7.2014

Gershwinovu cenu za populární písničku dostane v listopadu v americkém Washingtonu americký zpěvák Billy Joel. Pětašedesátiletý rodák z New Yorku se tak zařadí mezi umělce, kteří už prestižní ocenění získali v minulosti. Jsou to Paul Simon, Stevie Wonder, Paul McCartney, Burt Bacharach, Hal David a Carole King.

První cenu za celoživotní přínos v oblasti populární hudby předali v roce 2007 zmiňovanému Paulu Simonovi. Jedinou ženou, které se dostalo takové pocty, je zpěvačka a skladatelka Carole King.

„Slavný skladatel George Gershwin mě inspiroval během celé kariéry. Rozhodnutí Kongresové knihovny zařadit mě mezi ty, kteří už toto ocenění získali v minulosti, pro mě hodně znamená,“ vyjádřil se Joel. Dodal, že už nyní se na slavnostní převzetí ceny chystá a těší.

Billy Joel působí na scéně od roku 1964. Na svém kontě má dvanáct studiových nahrávek, přičemž zatím poslední se jmenuje River Of Dreams a vydal ji v roce 1993. V roce 2001 uvedl na trh kolekci klasických kompozic s názvem Fantasies & Delusions.

Mezi jeho nejznámější skladby patří Piano Man, Just The Way You Are My Life, It’s Still Rock And Roll To Me, Tell Her About It, Uptown Girl nebo The River Of Dreams.

Prodal celosvětově více než 150 milionů nahrávek a je členem autorské i Rock’n’rollové síně slávy.

Tagy: