ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9781 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Billie Eilish ovládla ceny Grammy

0 jsk 27.1.2020

Noční udělování cen Grammy ovládla osmnáctiletá americká zpěvačka Billie Eilish, která získala pět trofejí. Prosadila se ve všech čtyřech hlavních kategoriích, jimiž jsou Album roku (When We Fall Asleep, Where Do We Go?), Nahrávka roku (Bad Guy), Píseň roku (Bad Guy) a Nováček roku. Její debutovou desku vyhlásili i jako nejlepší popové vokální album.

Její bratr Finneas O’Connell, jenž je autorem a producentem písniček z repertoáru Billie Eilish, si za práci na uvedeném albu připsal na konto mimo jiné cenu pro producenta roku. Společně se sestrou si domů odnesli jedenáct zlatých gramofonků, které ceny Grammy představují.

Americká zpěvačka a raperka Lizzo, jež měla nejvíce nominací, osm, si ze slavnostního ceremoniálu odnesla tři gramofonky: za nejlepší sólový popový výkon (Truth Hurts), nejlepší tradiční r’n’b výkon (Jerome) a nejlepší současný urban album (Cuz I Love You – Deluxe).

Gary Clark Jr. uspěl s písničkou This Land v kategoriích Nejlepší rockový výkon a Nejlepší rocková skladba, desku se stejným názvem označili za nejlepší současné bluesové album. Anderson .Paak vydal podle hlasování akademiků nejlepší r’n’b album (Ventura), přičemž skladbu Come Home (feat. André 3000) určili jako nejlepší r’n’b výkon.

Nejlepší popový výkon podalo duo Lil Nas X a Billy Ray Cyrus v písni Old Town Road, přičemž cenu dostal i videoklip k ní. Americká kapela Cage the Elephant získala díky své páté desce Social Cues Grammy za nejlepší rockové album. Tyler, The Creator nahrál podle hlasujících nejlepší rapové album (Igor), 21 Savage a J. Cole zase nejlepší rapovou skladbu (A Lot).

Dvaašedesátý ročník předávání hudebních cen Grammy se konal v Staples Center v Los Angeles. Moderátorkou večera byla Alicia Keys. Na slavnosti vystoupili například Gwen Stefani, Alicia Keys, Camila Cabello, Ariana Grande, Billie Eilish, Aerosmith, Run-DMC, Demi Lovato a další.