ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27719 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Bill Ward letos s Black Sabbath nevystoupí

0 Redakce 17.5.2012

Britští Black Sabbath loni ohlásili, že v tomto roce nahrají nové album a odehrají comebackové turné, při němž se na pódiu představí ve své klasické sestavě, tedy se zpěvákem Ozzym Osbournem.

Nyní je zřejmé, že to bude problém hned ze dvou důvodů. Kytarista Tony Iommi se podrobuje léčbě rakoviny lymfatických uzlin a bubeník Bill Ward se definitivně s kapelou nedohodl na podmínkách smlouvy o další spolupráci a ohlásil, že přinejmenším v letošním roce s ní bubnovat nebude. Nepodařilo se mu prý najít s kolegy a manažerem společnou řeč.

Na začátku tohoto vyhlášení byla údajně prosba členů Black Sabbath, aby Ward odehrál zadarmo koncert v Birminghamu a při vystoupení na červnovém Download Festivalu v Anglii přišel na tři písničky. On to ale odmítl.

„Je smutné, že to musím ohlásit právě teď. Strašně mi záleželo na tom, abych mohl hrát s Tonym Iommim poté, co skončí terapii. Bohužel jsme se nedomluvili,“ napsal Ward. „Nezlobím se na své kamarády z kapely. Mám je rád, ale jsem zaskočen jejich jednáním, stejně jako oni jsou asi nyní překvapeni mým rozhodnutím.“

V dalších řádcích svého vzkazu na internetových stránkách vyjadřuje naději, že se snad v budoucnu dohodnou a kapela ještě někdy vystoupí v originálním složení.

JŠp