ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6350 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Bill Cosby čelí obviněním ze sexuálních útoků

0 jsk 24.11.2014

Amerikou otřásá sexuální skandál. Sedmasedmdesátiletý komik a herec Bill Cosby prý omámil drogami a následně sexuálně obtěžoval 14 žen. Incidenty se podle výpovědí údajných obětí odehrály už před lety, přičemž Cosby byl dokonce již v této věci souzen. Soudce ale v roce 2006 uzavřel případ s tím, že jde o tvrzení proti tvrzení. O celé záležitosti se na veřejnosti začalo znovu diskutovat poté, kdy komik Hannibal Buress označil minulý měsíc Cosbyho za násilníka.

Právník amerického herce Billa Cosbyho Marty Singer vydal na sklonku minulého týdne nové prohlášení. Udělal to poté, kdy Cosbyho obvinily další dvě ženy, sedmačtyřicetiletá Chaney Hillová a pětasedmdesátiletá Kristina Ruehlová. Podle Singera jsou nová obvinění ještě absurdnější než ta předchozí.

„Tato nová tvrzení o údajných desetiletí starých incidentech jsou absurdní a je zcela nelogické, že ti lidé dosud nic neřekli ani neudělali, neohlásili to na policii nebo nepodali žaloby, pokud si myslí, že byli zneužiti. A média tyto zprávy publikují, aniž by si je ověřila. Pořád jenom vyvracíme nepodložená obvinění pomocí dokumentovaných důkazů, ale vždy se objeví další nový příběh. Kdy to skončí? Toto mediální hanobení pana Cosbyho už zašlo příliš daleko,“ uvedl Singer.

Ke kauze se v pátek vyjádřil i samotný Cosby, který tak udělal před svým vystoupením v divadle ve floridském městě Melbourne. „Uvědomuji si, že lidem vadí, že jsem se dosud nijak nevyjádřil, ale člověk se nemusí vyjadřovat k osočování,“ prohlásil pro deník Florida Today.

V souvislosti s celou probíhající kauzou se americké televizní společnosti rozhodly zrušit nebo odložit několik zamýšlených či chystaných Cosbyho projektů. Společnost Netflix odložila plánovanou show Bill Cosby 77, kterou natočila v červenci u příležitosti hercových 77. narozenin a na svých stránkách ji měla zpřístupnit 28. listopadu.

Televize NBC zase zrušila připravovaný projekt s Cosbym, přičemž oficiální důvod neuvedla. Mluvčí Rebecca Marksová však prohlásila, že produkce programu ještě ani nezačala. Společnosti TV Land nebo Comedy Central stáhly z programu a internetových stránek všechny programy a materiály, ve kterých Cosby účinkoval.

Tagy: