ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4700 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na Berlinale vyhrál maďarský film, ocenili i snímek s Miroslavem Krobotem

0 jsk 20.2.2017

Zlatého medvěda pro nejlepší film získalo na 67. ročníku mezinárodního filmového festivalu Berlinale při slavnostním vyhlášení maďarské drama Testről és lélekről (na snímku). Snímek o netradičním romantickém vztahu, který se vyvíjí v budapešťských jatkách, vznikl pod režisérskou taktovkou Ildikó Enyedi.

O jeho vítězství rozhodla mezinárodní porota ve složení Paul Verhoeven, Maggie Gyllenhaal, Dora Bouchoucha Fourati, Olafur Eliasson, Julia Jentsch, Diego Luna a Wang Quan’an. Velkou cenu poroty si vysloužil film Félicité režiséra Alaina Gomise. Cenu Alfreda Bauera pro snímek, jenž otevírá nové umělecké perspektivy, získalo mysteriózní krimidrama Přes kosti mrtvých od polské režisérky Agnieszky Holland. Jednu z hlavních rolí v něm vytvořil český herec Miroslav Krobot.

Stříbrného medvěda za nejlepší režii dostal Aki Kaurismäki za svůj film Toivon Tuolla puolen. Za scénář snímku Una mujer Fantástica (A Fantastic Woman) udělili cenu Sebastianu Leliovi a Gonzalu Mazovi.

Ocenění za umělecký přínos porota dala Daně Bunescu, která se postarala o střih snímku Ana, mon amour. Cenu pro nejlepšího herce si odnesl Rakušan Georg Friedrich za výkon ve filmu Helle Nächte. Jako nejlepší herečku vyhlásili Jihokorejku Kim Min-hee, která se představila ve snímku Bamui haebyun-eoseo honja.

Zlatého medvěda pro nejlepší krátký film získala snímek Cidade Pequena, o jehož režii se postaral Diogo Costa Amarante. Nejlepším debutem je Estiu 1993 od španělské režisérky Carly Simón.

Tagy: ,