ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5269 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Benny Cristo zazpívá v sobotu Evropě

0 jsk 14.5.2020

Letošní mezinárodní finále hudební soutěže Eurovison Song Contest bylo zrušeno. Již tuto sobotu však diváci uvidí alternativní, nesoutěžní pořad nazvaný Europe Shine A Light. Přímý přenos, v němž představí národní zástupci vedle svých skladeb i osobní vzkazy fanouškům a jedno společné překvapení, začne na programu ČT art ve 21 hodin. Českou republiku měl letos v Rotterdamu reprezentovat Benny Cristo a bude to pravděpodobně opět on, kdo příští rok na Eurovizi pojede.

„Benny zcela přesvědčivě vyhrál letošní národní kolo, ale bohužel nedostal příležitost se ukázat na velkém eurovizním pódiu, a proto jsme se rozhodli ho oslovit jako reprezentanta i pro příští rok. Chtěli bychom však nechat fanoušky a diváky promluvit do toho, s jakou písní by reprezentoval v nadcházejícím ročníku, protože Kemama to podle pravidel být nesmí. Diváky budeme včas a průběžně o všem informovat,“ vysvětluje manažerka vývoje České televize Lucie Kapounová.

Dvouhodinový program Europe Shine a Light bude živě přenášen z nizozemského města Hilversum, které Eurovizi hostilo v roce 1958. Představeno bude postupně všech jednačtyřicet zástupců, kteří se měli účastnit původně plánovaných semifinálových večerů 12. a 14. května a následného velkého finále.

Více než deset z nich už je potvrzených i pro příští rok, včetně belgických Hooverphonic či rakouského zpěváka Vincenta Buena. Reprezentanti si však budou muset podle pravidel nachystat novou skladbu. To se bude týkat také Benny Crista, neboť právě s ním Česká televize oficiálně odstartovala jednání o jeho účinkování v dalším ročníku.

„Mám obrovskou radost z toho, že mi Česká televize dala šanci ukázat, co ve mě je, i příští rok. Všem fanouškům a divákům můžu slíbit, že čas, který vzhledem k světovému dění mám, využiju naplno. Máte se na co těšit,“ komentuje Benny Cristo.

Tagy: