ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27173 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ben Affleck bude muset ukázat, zda je Batman, anebo Dřevěný rytíř

0 jsk 26.9.2013

Ve filmovém světě to byla nejzajímavější zpráva posledních měsíců. Americký herec Ben Affleck, třiačtyřicetiletý rodák z Kalifornie, jehož filmografie je popsána slavnými „záseky“, přijal roli Batmana ve filmu Batman vs. Superman. Možná se bude jmenovat jinak, o tom ale režisér Zack Snyder momentálně moc nepřemýšlí.

Pyšní se jménem, které ulovil, a bezpečně čelí kritikám fanoušků batmanovské série, kteří tvrdí, že Affleck není vhodný typ pro tak zásadního filmového hrdinu. Nejvíce mu vyčítají, že svede skvěle zahrát postavy ošlehané životem, zkušené chlapy, milovníky a sexy osobnosti, tedy figury z úplně jiného světa, vzdáleného tomu hravému komiksovému. Akčního bojovníka prý nezvládne, navíc se na něj prostě typově nehodí. Příznivci se zkrátka shodují, že kostým člověka-netopýra není pro něho.

Ben Affleck ale kontroval. V televizním pořadu Jimmyho Fallona řekl. „Nejsem malý kluk a s tou rolí si určitě poradím.“ Režisér Zack Snyder se ho samozřejmě zastal a dodal: „Jsem nadšen, že mohu spolupracovat s mužem, který je tak zkušený a má za sebou tolik skvělých filmových rolí.“

Na internetových stránkách nicméně ataky na Afflecka neslábnou. Aktuálně dostal od příznivců batmanovské série hanlivou přezdívku Dřevěný rytíř.

V pořadu Jimmyho Falloona Affleck rovněž lapidárně osvětlil, jak roli obdržel. „Zavolali mi lidi z produkce a zeptali se, jestli bych měl o tu roli vážný zájem. Já jim odpověděl, že ano, a oni se ještě zeptali, jestli si jsem jist, protože mi už není pětadvacet. Dohodli jsme se, že se sejdeme a oni mě seznámí s příběhem. Když se tak stalo, byl jsem nadšený,“ vysvětlil herec.

Snyder má navíc naprosto jiný záměr, než se s Affleckem přibližovat tomu, jak Bartmana ztvárnili v minulosti Christopher Nolan nebo Christian Bale. „To mi stačilo jako odpověď na důležitou otázku, proč nabídli tu roli právě mně,“ dodal Affleck.

Jenomže záměr tvůrců je věc jedna a očekávání fanoušků druhá. I na to museli být producenti filmu připraveni, a tak než jméno Afflecka zveřejnili, připravili herce na možné záporné reakce ze strany fanoušků filmové série, která začala seriálem natočeným již v roce 1943. Řekli mu, že ani herci, kteří tu roli hráli předtím, nebyli zprvu přijímáni s bůhvíjakým nadšením. „Připravili mě dokonce i na to, že někteří fanoušci budou psát, že mě zabijou. Jsem na to tedy připraven, takže mě to nijak neuráží. Důležitý bude filmový výsledek,“ ukončil diskuzi Affleck.

Ve snímku mu budou sekundovat mimo jiné Amy Adamsová, Diane Laneová, Laurence Fishburne nebo Henry Cavill, který v roli Supermana premiéru mít nebude, protože ho už na plátně ztvárnil. Scénář píše David S. Goyer a premiéra je naplánovaná na 17. července roku 2015.

Mimochodem, fanouškům Batmana pořádně zatrnulo před několika dny opět, to když se na internetu objevila informace, že by roli Robina ve stejném filmu měl ztvárnit kanadský zpěvák Justin Bieber. Vznikla poté, kdy se mladý idol nechal vyfotografovat s údajným scénářem filmu na svých internetových stránkách. Později se ale ukázalo, že scénář nebyl pravý a Bieber ve filmu hrát nebude.

Podle producentů je skutečný scénář snímku Batman vs. Superman před dokončením.