ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6119 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Bela představuje píseň Doma. Je o jejím rodném městě

0 jsk 14.12.2021

Bela je nové umělecké jméno zpěvačky Elišky Buocikové. Aktuálně představuje novou písničku Doma. Natočila k ní i videoklip, ve kterém představuje dva nové členy své kapely. Jsou jimi bubenice Mirri Melcr a baskytarista Pavel Frýbert. Dalším členem kapely je kytaristra, skladatel a producent Dan Friml.

„Písnička je o mých návratech domů, do rodného Broumova. Je to v podstatě moje definice domova. Měla jsem potřebu o tom napsat až teď, když už mám od svého rodiště určitý odstup a většinu času trávím v Praze. Domov pro mě vždycky bylo velmi důležité téma, ale až teď, když v něm nejsem tak často, si uvědomuju, co pro mě znamená,“ vysvětluje osmadvacetiletá BELA.

Na začátku písničky je melodické odříkávání textu, moment, v němž Bela odhaluje svůj přátelský vztah k rapu. V jejím repertoáru je to nová poloha. „Necítím se být raperka, byť mám rap hrozně ráda a líbí se mi. Stále se cítím být popová zpěvačka. Písnička Doma do jisté míry zrcadlí to, jakou hudbu poslouchám. Navíc jí ten rapový úsek dává pro mě nový, možná nečekaný rozměr,“ řekla.

Skladba je ukázkou z chystaného alba, které Bela hodlá vydat na jaře roku 2022. Je už třetí, kterou z něho zveřejnila. Předtím to byly písně Oko za oko a Tajný noci. Ty vydala ještě jako Eliška Buociková.