ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5919 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Beatles mají další rekord. Album Abbey Road je první po padesáti letech

0 jsk 7.10.2019

Album Abbey Road. to se slavným obalem, na němž členové liverpoolské kapely Beatles přecházejí po přechodu pro chodce u legendárního nahrávacího studia v londýnské Abbey Road, a s neméně originální hudbou vyšplhalo více než 50 let od svého vydání na vrchol britského albového žebříčku. Postaralo se tak o historický zápis.

Beatles jsou tak držiteli dalšího rekordu, který jen tak někdo nepřekoná. Se svým předposledním albem, které však nahráli jako poslední (většina skladeb jejich finálního počinu Let It Be vznikla ještě před nahráváním Abbey Road), se na vrchol britského žebříčku alb vrátili po 49 letech a 252 dnech a sesadili z prvního místa Liama ​​Gallaghera s jeho druhou sólovou deskou Why Me? Why Not.

Album, které původně vyšlo 26. září 1969, se v té době na vrcholu britského žebříčku drželo 17 týdnů, do 31. ledna 1970. Na čelo žebříčku se nyní vrátilo ve svém aktuálním vydání v pátek 4. října.

Beatles drželi rekord v nejdelším časovém období mezi dvěma umístěními na vrcholu britského žebříčku i dosud. S dalším svým mistrovským dílem Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band se v roce 2017 vrátili na vrchol po 49 letech a 125 dnech.

Tagy: ,