ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5241 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Beatles chystají k 50. výročí americké televizní premiéry box

0 Redakce 7.1.2014

Popularita legendárních liverpoolských Beatles neutichá ani desítky let poté, co kapela v roce 1970 ohlásila konec. Milióny fanoušků na celém světě mají Ringa Starra, Paula McCartneyho, Johna Lennona a George Harrisona i nadále za modly a idoly, a tak není divu, že neutuchá ani zájem o jejich nahrávky. Již brzy oslaví fanoušci Beatles další velké jubileum, které s sebou přinese i velký box s třinácti disky.

Začátkem února to bude přesně padesát let, co Beatles poprvé vystupovali v americké televizi. Kapela dorazila na letiště Johna F. Kennedy 7. února 1964, kde na ni čekal dav tisíců ječících fanoušků, a o dva dny později, tedy v neděli 9. února 1964, čekalo Beatles první vystoupení v populární show Eda Sullivana. Na přímý přenos, během něhož čtveřice odehrála naživo pět písní, se u televizních přijímačů v Americe a Kanadě dívalo 74 miliónů lidí, což patři i dnes mezi nejsledovanější pořady všech dob.

Na oslavu tohoto jubilea, kterým se i za velkou louží v šedesátých letech naplno rozjela Beatlemánie, se ve druhé polovině ledna na trh dostane speciální box s třinácti CD, který mapuje první veleúspěšné americké období Beatles. Půjde o box obsahující americké verze alb od desky Meet The Beatles! z roku 1964 až po Hey Jude z roku 1970. Tyto desky jsou pro fanoušky zajímavé především tím, že jsou od těch britských rozdílné jak v tracklistu a mixu jednotlivých songů, tak například i v obalu.

Většina alb se na trhu objeví jak v mono, tak i stereo verzi, sběratelský box bude navíc doplněn o repliky originálních obalů jednotlivých alb, poznámek z původních bookletů a navíc se fanoušci mohou těšit i na speciální čtyřiašedesátistránkový booklet plný raritních fotek a reklamních kreseb z tehdejší doby. Pomyslnou třešničkou na dortu bude i zbrusu nová esej od amerického televizního experta Billa Flanagena.

Reedice třinácti amerických alb Beatles bude možné pořídit nejen v již zmiňovaném speciálním boxu, ale až na desku The Beatles‘ Story z roku 1964 budou po určitou dobu ke koupi i každé zvlášť. Desky A Hard Day’s Night (Original Motion Picture Soundtrack), The Beatles’ Story, Yesterday And Today, Hey Jude a americká verze alba Revolver vyjdou na CD úplně poprvé.

Pro úplnost dodejme ještě názvy všech amerických alb, které bude zmiňovaný box obsahovat či budou od 20. ledna 2014 samostatně v prodeji:

Meet The Beatles!
The Beatles’ Second Album
A Hard Day’s Night (Original Motion Picture Soundtrack)
Something New
The Beatles’ Story
Beatles ’65
The Early Beatles
Beatles VI
Help! (Original Motion Picture Soundtrack)
Rubber Soul
Yesterday And Today
Revolver
Hey Jude

Tagy: