ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 22143 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Atmosféru před Markem Laneganem naladí Duke Garwood a The Fay Dunaways

0 Redakce 11.8.2015

Už 16. srpna vystoupí na brněnské Flédě americký rockový zpěvák Mark Lanegan (na snímku). Role předkapely se během večera zhostí písničkář Duke Garwood a krautbluesové duo The Fay Dunaways. Protože oba hosté patří k úzkým Laneganovým spolupracovníkům, mohou se diváci těšit na hudebně kompaktní a muzikantsky brilantní zážitek.

Multiinstrumentalista a bluesrockový zpěvák Duke Garwood se hudbě věnuje od 80. let, výrazněji se na scéně prosadil až po roce 2000. Na kontě má pět sólových a kolaborativních alb. Patří mezi nejoblíbenější Laneganovy spolupracovníky, v roce 2013 spolu dokonce nahráli album Black Pudding. Mezi stěžejní Garwoodův nástroj patří kytara, ovládá i hru na klarinet, rhaitu a další dechové nástroje.

Jeho poslední album Heavy love vyšlo v únoru 2015 a zaznamenalo řadu pozitivních reakcí. The Guardian například ocenil jeho aktuální tvorbu jako poutavé a netradiční blues s neuvěřitelně silnými a rezonujícími skladbami.

Fay Dunaways založili Laneganovi spoluhráči Fred ‘Lyenn’ Jacques a Aldo Struyf  v roce 2014. Zkušená dvojice muzikantů se v rámci svého nového projektu noří do experimentování s psychedelickým krautblues, který prokládá elektronikou. Kapela v současnosti připravuje debutové EP, které by měla vydat během evropské letní tour s Markem Laneganem.