ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26704 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Arnold Schwarzenegger hovořil o novém filmu Terminator

0 jsk 4.3.2014

Herec Arnold Schwarzenegger před časem skončil s politikou a začal se opět věnovat filmu. Loni v červnu potvrdil, že kývnul na nabídku natočit další pokračování úspěšné série Terminator.

V té době film ještě neměl režiséra, protože původně oslovený Justin Lin chvíli předtím, než Schwarzenegger přislíbil spolupráci, od záměru natočit ho odstoupil. Vznikal ale již scénář, pod který se podepisovali Laeta Kalogridisová a Patrick Lussier. Natáčet se mělo začít v lednu letošního roku.

O víkendu se herec setkal v americkém městě Columbus se svými fanoušky a hovořil s nimi také o tom, jak se rodí nový Terminator. Film bude mít název Terminator: Genesis a jeho režisérem je Američan Alan Taylor. Bude to pro něj křest ohněm, protože dosud byl aktivní především v oblasti natáčení televizních seriálů.

„Natáčet začneme v polovině nebo na konci dubna a potrvá to čtyři a půl měsíce,“ řekl Schwarzenegger. „Budeme točit v New Orleansu, San Francisku a možná i v Los Angeles. Většina filmu ale vznikne v New Orleans.“

Šestašedesátiletý herec přiznal, že se návratu do role kyborga T-800 nemůže dočkat. „Čekám na to, protože, jak jistě víte, když natáčeli čtvrtého Terminatora, byl jsem guvernérem Kalifornie a nemohl jsem si v tom filmu zahrát. Teď se nemůžu dočkat. Přece jenom je to film, ke kterému patřím,“ sdělil svým fanouškům.

Prozradil, že kromě něho budou ve filmu hrát Emilia Clarkeová, Jason Clarke nebo Jai Courtnei. Premiéra je naplánována na 1. červenec 2015.

Prvním návrhem na linii příběhu filmu bylo, že by byl Terminátor poslán do padesátých let minulého století, kde by měl za úkol zabít rodiče Sarah Connorové. Tyto lidi by chránila postava ztvárněná Schwarzeneggerem, který by se posléze stal inspirací pro model T-800. Podle informací z amerických médií se ale nakonec děj výrazně posunul.

Nejdříve měla film produkovat společnost Annapurna. Její ředitelka Megan Ellisonová však produkci předala společnosti Skydance, kterou vlastní její bratr David Ellison. Důvodem bylo, že se film nehodil do portfolia její společnosti. Ta obvykle „dělá“ dramatickou tvorbu pro náročnější diváky, například se podílela na filmech Špinavý trik (2013) nebo 30 minut po půlnoci (2012).

První Terminátor měl premiéru v roce 1984. Terminátor 2: Den zúčtování přišel do kin o sedm let později, Terminator 3: Vzpoura strojů v roce 2003. Čtvrtý díl Terminator Salvation měl premiéru v roce 2009.