ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7865 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Angelina Jolie a Brad Pitt jdou od sebe. Co je rozdělilo?

0 jsk 23.9.2016

Jedno z nejslavnějších hollywoodských manželství skončilo. Angelina Jolie podala žádost o rozvod s Bradem Pittem. Tato zpráva v posledních hodinách doslova zaplavila média, stejně tak spekulace o tom, co za rozchodem páru stojí.

Jolie v rozvodových dokumentech, podaných v pondělí v Los Angeles, uvedla jako důvod rozvodu nepřekonatelné rozpory. Podle některých médií se jedná především o rozpory v otázce výchovy dětí. Herečka též žádá svěření jejich šesti dětí do své péče, přičemž Pitt by měl právo navštěvovat je. Právník Jolieové, Robert Offer, řekl, že rozvod podpořil kvůli zachování psychického zdraví rodiny. V žádosti je jako uvedeno datum rozluky 15. září.

Brad Pitt v úterý v magazínu People zveřejnil prohlášení, ve kterém poprosil tisk, aby se držel dál od jeho dětí. „Jsem tím velmi zarmoucen, ale nejvíce nyní záleží na blahu našich dětí. Žádám vás o laskavost: dejte jim prostor, který si v tomto těžkém období zaslouží,“ napsal v prohlášení.

Přestože spolu filmové hvězdy byly dvanáct let, vzaly se až v srpnu 2014. Měly malou svatbu na zámku Miraval v obci Correns ve francouzském regionu Provence. Jejich děti na obřadu nesly prsteny a rozhazovaly lupeny květů. Sňatek herci oznámili světu až za několik dní.

Nyní jdou ale od sebe. Velmi rychle a navenek velmi nečekaně. V amerických médiích se píše o hádkách a odchodech Pitta z domu. Pro něj rozvodem s Jolie končí již druhé manželství. Předtím byl ženatý s herečkou Jennifer Aniston známou z televizního seriálu Přátelé. Jolie se rozvádí potřetí. V minulosti byla vdaná za amerického herce Billyho Boba Thorntona a britského herce Jonnyho Lee Millera.

Počátky milostného vztahu Jolie a Pitta vyvolaly do té doby nevídanou lavinu zpráv v bulvárních médiích. Sblížili se během natáčení akčního filmu Pan a paní Smithovi v roce 2004. To vyvolalo spekulace, že Jolie způsobila rozvod Pitta s Aniston. Oba to nicméně následně velice intenzivně popírali.

Pár si adoptoval děti z Kambodže, Vietnamu i Etiopie a snažil se využít svou slávu v krizí zmítaných oblastech. Jolie, velvyslankyně dobré vůle OSN, se angažovala ve prospěch uprchlíků a v dalších problémech v Africe, také v léčbě rakoviny prsu. Sama přitom podstoupila dvojitou mastektomii.

Mají šest děti, patnáctiletého Maddoxe, dvanáctiletého Paxe, jedenáctiletou Zaharu, desetiletou Shiloh a osmiletá dvojčata Knoxe a Vivienne.