ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 21717 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Angela Lansburyová bude hrát i v nové sérii To je vražda, napsala

0 jsk 9.12.2013

Britská herečka Angela Lansburyová proslula především rolí Jessiky Fletcherové v seriálu To je vražda, napsala. Dnes osmaosmdesátiletá dáma je s ním tak spjatá, že nemohla přenést přes srdce, že se televizní stanice NBC chystá natočit další sérii těchto populárních detektivních příběhů.

Zřejmě by se nic tak zvláštního nestalo, kdyby se s Lansburyovou počítalo do hlavní role. To se ale nestalo, neboť na to je už přece jenom příliš stará. Tvůrci se rozhodli, že do hlavní role debutující spisovatelky a samozvané vyšetřovatelky v nové sérii obsadí třiačtyřicetiletou americkou herečku Octavii Spencerovou.

Po zveřejnění této informace to byla právě Lansburyová, která se pustila do kritiky záměru začít natáčet nové díly seriálu.

„Myslím si, že je chyba pokračovat. Už se o něj nebude starat ten skvělý starý tým. Díky němu vznikla perfektní skupina lidí, kteří se na jeho realizaci podíleli i herecky. Vládla tehdy výtečná atmosféra a také Jessika Fletcherová vstoupila do historie televizních seriálu jako jasně vyprofilovaná osobnost. Nesouhlasím s dalším natáčením, ale pokud tvůrci vlastní autorská práva i mají právo užívat dál původní název seriálu, pak se s tím nedá nic dělat,“ napsala Lansburyová.

Její komentáře byly tak negativní, že ji Spencerová kontaktovala a poprosila ji o schovívavost a také o to, aby s kritikou počkala, až vzniknou první díly nového seriálu.

Jejich rozhovor měl ale zřejmě velmi hluboký a přátelský charakter, protože bezprostředně po něm Spencerová kontaktovala producenty nové série a požádala je, jestli by se nenašla nějaká role i pro Lansburyovou. Kupodivu to nebyl problém, a tak by se slavná britská herečka měla v nových dílech objevit také.

Nové díly natáčí televizní stanice NBC. Autorkou scénářů je Alexandra Cunninghamová a producentem pak David Janollarim.

Připomeňme, že seriál To je vražda, napsala se původně vysílal v letech 1984 až 1996 na stanici CBS v celkem dvanácti sériích o 264 epizodách. Po jeho skončení byl následován čtyřmi televizními filmy a volným pokračováním v podobě seriálu The Law & Harry McGraw.

Seriál i Angela Lansburyová si za dvanáct let vysílání vysloužily řadu ocenění a nominací, včetně Zlatých globů nebo cen Emmy.