ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5117 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Aneta Langerová s filharmonií

0 jsk 21.5.2024

V průběhu roku 2024 slaví Aneta Langerová dvacet let, které zasvětila cestě za svým hudebním snem. Na slavnostních koncertech ji doprovodí nejenom její kapela a smyčcové trio, ale i Janáčkova filharmonie Ostrava. Zazní i zcela nová skladba Zázračná písně krajina, která dala jméno celému letošnímu oslavnému roku.

„Když jsem vstoupila do světa písní, začala jsem tím vyprávět příběhy druhým a cítila chvění něčeho většího. Něčeho, co nás všechny přesahuje a zároveň drží pohromadě jako jednotlivce ve vztahu k sobě samému, k rodině, přátelům, ale nakonec i k celé společnosti. Tato zázračná písně krajina mě vtáhla do svých tajů a od té doby si připadám jako poutník, který objevuje stále nové a nové podoby života. A mám takové tušení, že tahle cesta nikdy neskončí,“ uvedla Langerová.

Všechny písně dostanou rozzářenou orchestrální energii v podobě aranží psaných rukou klavíristy a producenta Jakuba Zitka, které navíc díky Janáčkově filharmonii Ostrava pod taktovkou dirigentky Aleny Hron získají další hudební rozměr.

V doprovodných orchestrálních texturách se budou prolínat smyčcové nástroje s žesti a dřevy, tajuplným zvukem harfy nebo velkolepými tympány a všechny tyto barvy prozáří starší i novější písně krásným, pestrobarevným a autentickým světlem. A až se rozezní Anetin nezaměnitelný hlas, všichni společně se přeneseme do nitra jednotlivých příběhů a vlastní fantazie.

Místa, kde se jednotlivé koncerty budou odehrávat, jsou mimořádná. Pro tyto specifické lokace byla vytvořena i unikátní scéna, jejíž poetický přesah je věnován subjektivní představivosti každého přítomného posluchače.

Na první koncert Zázračné písně krajiny 20 let Symfonická zvou umělci ve čtvrtek 17. října do prvního plně osvětleného divadla na evropském kontinentu a zároveň do kulturně chráněné památky České republiky, do Mahenova divadla v Brně. Druhý slavnostní koncert se v pondělí 21. října ponese Multifunkční aulou Gong v Dolních Vítkovicích. Zázračné symfonické koncerty vyvrcholí ve čtvrtek večer 24. října ve Velkém sále pražského paláce Lucerna.

(foto: Helena Kadlčíková)