ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29035 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Aneta Langerová má čtyři Anděly, Hana Zagorová do Síně slávy

4 jsk 17.4.2015

V Hudebním divadle Karlín v Praze proběhlo ve čtvrtek slavnostní předávání cen Anděl za rok 2014. Uděluje je Akademie populární hudby na základě svého dvojkolového hlasování. Sošky anděla hrajícího na šalmaj z dílny Jaroslava Róny byly rozdány v sedmi kategoriích. Udělen byl nadto i anděl za nejprodávanější desku loňského roku a do Síně slávy vstoupila zpěvačka Hana Zagorová.

„Mám radost, že jsem andílka dostala v běhu koncertů, a ne v období bilancování. Chtěla bych hrozně poděkovat akademii, samozřejmě všem svým spolupracovníkům, těm senzačním lidem i těm příšerným, protože mě všichni posunuli kousek dál. A pak bych chtěla poděkovat svým fanouškům,“ řekla na pódiu dojatá Zagorová.

Nejúspěšnější ale ten večer byla zpěvačka Aneta Langerová. Získala prvenství ve čtyřech kategoriích a proměnila tak ve vítězství všechny své nominace. Stala se zpěvačkou roku, kategorii Album roku vyhrála s  počinem Na Radosti, písnička Tráva byla Akademií populární hudby zvolena skladbou roku a její zpracování i videoklipem roku.

„Připadám si jako malý opičák, který přijde a je vidět. Ale za tou mou prací stojí spousta lidí, kteří také pracují velmi pilně. Chci jim poděkovat a chci poděkovat svému bratrovi Nikolovi, manažerovi, který se o mě už jedenáct let stará,“ řekla při jednom z přebírání cen na pódiu Langerová.

Skupinou roku jsou Chinaski, zpěvákem Michal Hrůza a objevem kapela Jelen. Večer, který v přímém přenosu vysílala ČT2, moderoval Leoš Mareš. V roli hudebních hostů vystoupili Jelen, Aneta Langerová, Ondřej Brzobohatý, Chinaski, Xindl X, Michal Hrůza a další. Marta Jandová a Václav Noid Bárta poprvé živě představili skladbu Hope Never Dies, která má v květnu reprezentovat Českou republiku na Eurosongu ve Vídni.

Skupina roku: Chinaski
Zpěvák roku: Michal Hrůza
Zpěvačka roku: Aneta Langerová
Album roku: Aneta Langerová – Na Radosti
Objev roku: Jelen
Skladba roku: Aneta Langerová – Tráva
Videoklip roku: Aneta Langerová – Tráva
Nejprodávanější deska roku: Tomáš Klus – Proměnamě
Síň slávy: Hana Zagorová