ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4811 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Album Folk Swings s Nohavicou, Redlem, Pokáčem, Farnou, Dykem a dalšími

0 jsk 22.10.2020

Album Folk Swings nabídne legendární skladby ve swingových úpravách, kterých se ujaly folkové legendy v čele s Jarkem Nohavicou (na snímku), Vlastou Redlem, Samsonem Lenkou, Radkem Pastrňákem nebo Slávkem Janouškem. Těšit se fanoušci můžou také na popové hlasy Ewy Farne, Vojtěcha Dyka, Pokáče, Petra Rybíze Tomana, Kristýny Daňhelové a dalších, kteří ztvárnili nové verze již zesnulých autorů. Album Folk Swings vzniklo pod taktovkou bandleadera kapely B-Side Band Josefa Buchty a vyjde již 30. října. Celý projekt se uzavře dvěma brněnskými koncerty, které se uskuteční 1. a 2. prosince v Sono Centru.

Za projektem Folk Swings stojí Josef Buchta, producent desky a bandleader kapely B-Side Band. Přiznává, že společně s aranžérem a pianistou Petrem Kovaříkem nosil myšlenku projektu v hlavě už dvanáct let.

„Velkou inspirací pro nás byla bezpochyby deska Paula Anky Rock swings, která je dle mého názoru skutečně hudebním skvostem. Ale dát dohromady všechny muzikanty se zdálo několik let absolutně nemožné. Až do chvíle, kdy přišla nepříjemná korona krize, která však dala všem čas a konečně prostor na uskutečnění dávných nesplněných vizí, přání a snů,“ říká Buchta.

O většinu nových svěžích aranžmá se postarali Petr Kovařík a Pavel Zlámal, jejichž tvorbu všichni zapojení umělci vyzdvihují.