ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7468 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na albu Pink Floyd bude i hlas fyzika Stephena Hawkinga

0 jsk 9.10.2014

Jak se blíží datum vydání nové desky legendární britské skupiny Pink Floyd, která dostala název The Endless River, přibývají zajímavé podrobnosti o ní. Úplně čerstvou je ta, že se na ní objeví i britský fyzik Stephen Hawking, respektive jeho hlas.

Konkrétně se jedná o skladbu Talkin’ Hawkin’, v níž členové kapely dodatečně použili nahrávku fyzikova hlasu z reklamy společnosti BT Group. Dnes dvaasedmdesátiletý rodák z Oxfordu v ní účinkoval v roce 1994.

Zajímavostí také je, že část stejného záznamu se nachází i ve skladbě Keep Talking, kterou formace vydala na zatím posledním počinui The Division Bell (1994). Vše tedy nasvědčuje tomu, že záznam ve skladbě Talkin’ Hawkin’ bude jejím pokračováním.

Album The Endless River by mělo vyjít 10. listopadu u vydavatelství Columbia Records. Bude obsahovat osmnáct skladeb, které pocházejí z roku 1993, kdy Pink Floyd pracovali na počinu The Division Bell. Nahrávka, kterou David Gilmour a Nick Mason věnovali již před časem zesnulému klávesistovi formace Ricku Wrightovi, bude převážně instrumentální. Wright je uveden jako autor nebo spoluautor ve dvanácti skladbách na desce.

„Nahrávka je náš hold Rickovi. Myslím si, že je to dobrý způsob prezentace toho, co všechno pro kapelu udělal a jak důležitý pro ni byl,“ uvedl bubeník skupiny Nick Mason.

„Rick už nežije a nemůže s námi dál nahrávat. Proto jsme si řekli, že by bylo skvělé, aby ta hudba byla zveřejněna,“ dodal ještě David Gilmour.

Jednou z mála písní se zpěvem bude závěrečná skladba Louder Than Words, jejíž text napsala Gilmourova manželka Polly Samson. Kromě toho Gilmour zpívá v dalších třech kouscích vedlejší vokály. Ve skladbě Louder Than Words hostuje i ženské elektronické smyčcové kvarteto Escala, které se zviditelnilo v televizním pořadu Britain’s Got Talent.

Tagy: