ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14512 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Alanis Morissette byla bývalým manažerem okradena o miliony dolarů

0 jsk 20.5.2016

Kanadská zpěvačka Alanis Morissette má aktuálně nejenom umělecké, ale také obchodní těžkosti. Zažalovala nedávno svého bývalého obchodního manažera Jonathana Schwartze, který ji údajně okradl o nejméně 4,7 milionu dolarů. Na Schwartze a společnost GSO Business Management, ve které působil, podala u soudu v Los Angele žalobu za porušení povinností důvěrníka, konverzi, podvod a nedbalost. Morissette v žalobě tvrdí, že ji uvedená společnost a manažer zmýlili zavádějícími informacemi o jejím výborném finančním stavu, přičemž čerpali z jejích peněz.

Schwartz u zpěvačky pracoval od roku 2009 do března 2016, kdy ho propustila kvůli pozdnímu informování o toku a stavu financí. Manažer byl zodpovědný za shromažďování příjmů, řízení investičních účtů a placení poplatků jejím jménem.

Jeho nástupce později objevil 116 transakcí za poslední čtyři roky z účtu zpěvačky na Schwartzův. Převedená částka po sečtení přesáhla více než 4,7 milionu dolarů. Umělkyně přitom ani jeden z převodů nepovolila a neměla k nim ani potřebné dokumenty, které by je vysvětlovaly. Poté, co Schwartze konfrontovala, po několika měnících se odpovědích je odůvodnil jako investici do nelegálního obchodování s marihuanou.

Alanis Morissette v žalobě také uvádí, že její bývalý manažer odváděl peníze i z investičního fondu, který měl zůstat nedotčený. Tyto převody dosáhly částky osm milionů dolarů. Proto od něj požaduje náhradu 15 milionů dolarů.

Schwartz kromě toho čelí žalobě i od zmiňované společnosti GSO Business Management, která ho zažalovala poté, co ho odhalil zpěvaččin nový manažer. Současně se od něho distancovala.