ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 19241 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Akce Energie pro kulturu zamíří do šesti měst

0 jsk 24.5.2023

Čtvrtý ročník putovního hudebně-divadelního festivalu Energie pro kulturu do regionů opět přiveze bohatý kulturní program. Letos se návštěvníci mohou těšit třeba na kapelu Michala Hrůzy, Poetiku (na snímku), Xindla X nebo zpěvačky Annu K či Ewu Farnou a mnoho dalších.

Unikátním zážitkem bude rozhodně Snowflakes: Amerikánka, epická show autentických zpovědí, muzikál, činohra, fashion show, živá upoutávka na film Amerikánka a další kapitola příběhu o tom, že naději, pokud se ji nerozhodneme vzdát sami, nám nikdo vzít nedokáže.

Cílem festivalu je propojení lokálních umělců se známými jmény a také podpora ekologie.  Vstup je pro návštěvníky zdarma.

„Jsem ráda, že se nám opět podařilo poskládat v týmu bohatý kulturní program, který spojí lokální umělce s těmi mainstreamově známými a dopřeje tak návštěvníkům kulturní zážitky pro celou rodinu“ popisuje Martina Tůmová, organizátorka festivalu.

„Festival původně vznikl na podporu umělců během covidu a jeho cílem bylo pomoci kulturním a vzdělávacím institucím v regionech. Od té doby jsme už objeli 21 měst, festival navštívilo okolo 50 tisíc návštěvníků, vystoupilo na něm 126 umělců nebo souborů z toho 26 souborů ZUŠ a okolo 30 místních souborů a umělců,“ vyjmenovává za pořádající agenturu Robin Fritzen.

Festival Energie pro kulturu letos zavítá do Hodonína (9.- 10. června), Hradce Králové, (16. – 17. června), Českých Budějovic (25. – 26. srpna), Třebíče (1. – 2. září), Ústí nad Labem (15. – 16. září) a Plzně (22. – 23. září).