ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27390 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Adele vítězila i na Billboard Awards

0 Redakce 22.5.2012

Největší současné hvězdě na světové hudební scéně, britské zpěvačce Adele, spadlo v neděli večer do klína rovných dvanáct cen amerického hudebního časopisu Billboard. Získala je za své loňské dílko nazvané „21“ a stala se mimo jiné vítězkou kategorií nejlepší umělec v hitparádě Top Billboard 200 i Top Hot 100, nejlepší album, nejlepší umělec, který prodal nejvíce skladeb ve formátu mp3, nejhranější umělec a dalších. Pro ceny si ovšem do Los Angeles na slavnostní ceremoniál nepřijela.

Dostavili se však další ocenění umělci – Justin Bieber, Katy Perry, Taylor Swift a duo LMFAO, které dostalo šest cen, mimo jiné za píseň roku pro Party Rock Anthem. Wiz Khalifa a Lil Wayne byli oceněni jako nejlepší nový umělec, respektive nejlepší zpěvák, Chris Brown byl vyhlášen R&B zpěvákem roku. Soulový veterán Stevie Wonder dostal za celou svou kariéru cenu Icon.

Během slavnostního večera na pódiu vystoupili Perry, Bieber, Usher, Carrie Underwood, Linkin Park a Nelly Furtado. Účinkující vzdali rovněž poctu svým hudebním kolegům, kteří letos zemřeli – Robinu Gibbovi, Donně Summer, Adamu Yauchovi z Beastie Boys a Whitney Houston.

JŠp