ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5789 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Adele nedala svou novinku streamovacím službám

0 jsk 23.11.2015

V pořadí třetí studiové album s názvem 25 vydala v pátek britská zpěvačka a skladatelka Adele. Svou novinku, která má zatím velice pozitivní recenze a kritici na celém světě jí věští velký úspěch, se však rozhodla nazpřístupnit na streamovacích službách, jako jsou Spotify, Deezer nebo Apple Music.

Vydavatelství někdy přistupují k tomuto kroku se záměrem zvýšit prodej nosičů a placených digitálních stažení z webových stránek. Adele to udělala již v roce 2011 při svém předchozím albu 21, ze kterého se následně po celém světě prodalo 30 milionů kusů, připomněl deník The New York Times.

Od této strategie se však postupně začalo upouštět, protože miliony posluchačů upřednostňují streamování před kupováním nosičů či stažení. Spotify má v současnosti 75 milionů uživatelů, z nichž 20 milionů platí členské příspěvky. Apple Music má 6,5 milionu platících zákazníků a 7,5 milionu dalších, kteří využívají tříměsíční zkušební lhůtu.

Adelino nové studiové album přichází po téměř pětileté přestávce a jeho standardní edice obsahuje 11 skladeb, japonská o tři navíc. Singl Hello debutoval na prvním místě žebříčků ve Velké Británii i USA a stal se první písní, ze které se po vydání za jeden týden prodalo přes 100 milionů digitálních kopií.

Adele u příležitosti vydání své nové desky odpověděla na otázky fanoušků ohledně svého hudebního vkusu ve vysílání britského rádia Sirius XM. Jeden se jí zeptal, co poslouchá ve volném čase. „Mám velmi ráda Chvrches, mám ráda Grimes. Snažím se poslouchat i hudbu, která by prý měla zvednout náladu, ale nic to se mnou nedělá,“ odpověděla.

„Hudba je pro mě převážně o spojení, proto poslouchám hlavně Jeffa Buckleyho. Mám ho ráda celý život. Pamatuji si, že jsem ho poslouchala už v sedmi letech, když jsem se pohádala s nejlepší kamarádkou. Moje máma byla fanouškům, takže Grace (jediná nahrávka Buckleyho z roku 1994, pozn. aut.) byla vždy po ruce,“ vysvětlila Adele.

Její nové album 25 je dokladem toho, že je vynikající zpěvačkou s velkým hlasem. Pohybuje se v oblasti popu a soulu, na desce jsou balady i písničky ve středním a rychlém tempu. A zdaleka o ní neplatí, že nejsilnější skladbou je Hello, první singl.

Tagy: , ,